Guláš ze seriálu Chlapci a chlapi umíral sám a bez jídla. Smrt pro něj byla asi vysvobozením

Seriálová vojna pro něj byla často peklem – stejně jako samotný život
Foto: se svolením České televize
Zobrazit fotogalerii (2)
Seriálová vojna pro něj byla často peklem – stejně jako samotný život
osobnost

Policie ho našla doma mrtvého. Přivolali ji sousedi. Jiří Kopta si totiž podle nich nějakou dobu nevyzvedával jídlo. Nedávno tomu bylo deset let, co ze světa odešel legendární Honza Bradáč alias Guláš ze seriálu Chlapci a chlapi. Měl za sebou osud, který mu nikdo nezáviděl.

 
reklama

Filmové role Jiřího Kopty nebyly nijak oslnivé. Nebýt kultovního seriálu Chlapci a chlapi, o Bradáčovi by dnes věděl asi jen málokdo. Po normalizačním veledíle režiséra Evžena Sokolovského v roce 1988 už žádná další nabídka nepřišla. Realizoval se tak alespoň v divadle, kde zůstal až do roku 2002. Naposledy si zahrál v Klicperově Divotvorném klobouku.

Divadlo už odmítal

Povídalo se, že z chebského divadla do rodných Vejprt neodcházel v dobrém. Šuškalo se cosi o nešťastné lásce, boji o ženu a spekulovalo se i o ručním vyřizování účtů. Buď jak buď, do Vejprt se vrátil tak trochu jako spráskaný pes. Dokonce odmítl účinkovat v místním amatérském divadelním spolku, který byl právě založen. Tak moc byl vším kolem sebe otrávený.

Na druhou stranu je třeba zmínit, že seriálový Guláš se celou dobu staral o svého otce, který přišel o nohu. Podle mnohých byl právě to největší důvod, proč odešel z Chebu. Tatínek však Bradáčovi zemřel čtyři roky po jeho návratu do Vejprt. Další tvrdá rána. Bradáč pak pokračoval alespoň v pomoci dětem v místním komunitním centru.

Čekání na smrt

Podle vyprávění některých pamětníků už byl ale v tu dobu otrávený životem. Jeho touha zůstávat na tomto světě byla podle všeho menší a menší. I proto, že trpěl vážnou nemocí – a často  zřejmě i obrovskými bolestmi. Nepouštěl k sobě lidi, přátele prakticky neměl. Jako by se snažil spíš dožít vlastní smrti, která nakonec opravdu přišla.

V souvislostí s jeho nemocí mu selhalo srdce. Ve „hře“ byla tenkrát i embolie, který k mužům jeho věku patří. Někteří lidé tvrdili, že rezignoval natolik, že si chtěl čekání na „zubatou“ uspíšit, schválně přestal odebírat jídlo a dělal všechno pro to, aby už byl konec. Zemřel osamocen ve věku 52 let. Jeho život přes všechny peripetie rozhodně stál za pozornost.

Zdroje: redakce, blesk.cz, mojecelebrity.cz

KAM DÁL: Manželka dohnala Ladislava Chudíka k myšlenkám na sebevraždu. Život s ní byl utrpením bez konce.

reklama
#osobnost #Chlapci a chlapi #Jiří Kopta

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.