Stále depresivnější seriál Ulice, v každém díle se řeší smrt. Zemřely Blanarovičová i Bebarová, další bude Mudrová?

Zdena v podání Yvetty Blanarovičové smrt dlouho plánovala, na obrazovkách rezonuje stále i týdny po jejím odchodu ze seriálu
Zobrazit fotogalerii (4)
 

Nekonečný seriál Ulice televize Nova vysílá od roku 2005. Našel si celou řadu fanoušků, ale i odpůrců. Co se tam však děje v posledních týdnech a měsících, nemá obdoby. Prakticky každý díl je nasáklý smrtí a depresí. Což v době pandemie nemoci covid-19 opravdu není to, co divák potřebuje.

Postava Zdeny, kterou hrála Yvetta Blanarovičová, měla být v seriálu původně pouze rok. Nakonec sice zůstala dva, její konec byl ale plný slz a bolesti. Trpěla totiž Alzheiemerem. Několik dílů se tedy řešilo, jestli spáchá asistovanou sebevraždu, což se nakonec také stalo.

Bylo to opravdu dojemné a divák by po takto silném zážitku očekával, že si tvůrci Ulice dají alespoň na pár týdnů pokoj a pokračování bude alespoň trochu veselejší. Stal se však pravý opak.

Bebarová zemřela, její smrt se stále řeší

Tereza Bebarová se s drobnými přestávkami v Ulici coby Ukrajinka Světlana objevovala od začátku. Její konec přišel nedávno. Zanechala po sobě truchlícího malého synka, manžela i zbytek rodiny. „Je strašné, co se z Ulice stalo. Kde je vtip a zábava? Tuhle tragédii ať si strčí za klobouk, už se nedívám,“ řekla Čtidoma.cz Hanka Kalivodová z Brna.

Smrt Světlany byla další srdcervoucí podívanou, na kterou navázaly další díly, ve kterých se její smrt neustále řeší, protože její syn Alex chce logicky návrat maminky. A tak se mu neustále vysvětluje, že je v nebi a tak dále. Deprese na druhou. Člověk se z gauče zvedá unavený, nešťastný. A když mu zbydou ještě nějaké síly, dodělají ho novácké zprávy jen pár minut poté.

Zemře Ája během porodu?

Další smrt si scenáristé Ulice připravili pro bývalého manžela Amálky Peškové (hraje ji Dana Syslová). Jaroslav se sice v seriálu neobjevoval, jeho úmrtí naštěstí mělo jen informační charakter. Ovšem smrt se bude opět dále řešit a jako červená nit se potáhne dalšími díly.

A aby toho nebylo málo, zrovna dnes nastanou komplikace při porodu Áji Holoubkové (Barbora Mudrová). Podle informací blízkých televizi Nova zůstane otec dítěte Mario Doubek (Jiří Kniha) na dcerku sám. Takže další smrt? I kdyby ne, tak jen drama při porodu opět polechtá psychickou soustavu nejednoho diváka.

Covid neřeší, tak proč tolik smrti?

Co se to na Nově stalo, proč si tvůrci seriálu, který se pyšnil nenáročnou zábavou a často i nadhledem, najednou libují ve smrti a utrpení? „Potěšilo mě, že se v Ulici vůbec neřeší covid. Říkala jsem si, že to bude dobrý únik od reality. Ale předvedli snad ještě něco horšího, než kdyby brali ohled na realitu,“ kroutí hlavou další divačka. 

Je to velká škoda. Ulice opravdu mohla být jakousi oázou uprostřed pandemie, kam se divák mohl uchýlit a odpočinout si jak psychicky, tak i fyzicky. Místo toho na něj stříká deprese ze všech stran.

KAM DÁL: Adam Vojtěch byl jedním z nejlepších ministrů zdravotnictví. Jen příliš brzy ustoupil tlaku, říká jeho bývalý podřízený.


Životní styl

Hobby