Pomůžete ho najít? Kašle na rodinu, policie si neví rady

Hledaný Roman Pokorný může skončit až na tři roky za mřížemi
Zobrazit fotogalerii (4)
06.03.2017 - 13:06   |  

Kutnohorští policisté stále neúspěšně pátrají po hledaném muži. Už třetím rokem se jim nedaří zjistit, kde se ukrývá třiačtyřicetiletý chlapík. Ten je podezřelý z toho, že jaksi "zapomněl" platit výživné. Zatím je to však jako hledání jehly v kupce sena. 

Od roku 2014 je výhlášeno celostátní pátrání po hledaném třiačtyřicetiletém muži. Stále bohužel bez výsledku. Jmenovaný je přitom podezřelý ze zanedbávání povinné výživy. Dluh se stále šponuje a momentálně je již ve výši rovných 130 000 korun. 

Hledaný Roman Pokorný není v rámci trestné činnosti žádným zelenáčem. Již byl v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Fotografie spolu s popiskem již mají všechny hlídky policistů i strážníci městské policie. 

Kdy byl naposledy spatřen?

Tato otázka je samozřejmě velmi složitá. Pátrání již trvá tři roky a bez úspěchu. "Po pachateli pátráme již od roku 2014, naposledy byl tudíž viděn právě v tomto roce," vyjádřila se k situaci Vendula Marečková z oddělení tisku a prevence. 

Jaký trest mu hrozí?

Pokud by se policii přeci jen povedlo Romana Pokorného najít, může si docela dlouho posedět v chládku. "Trestní sazba je v tomto případě až jeden rok odnětí svobody. Pokud by ovšem vystavil matku dítětě finanční nouzi, pak je to sazba až do tří let," dodala Marečková. 

Policie tak žádná veřejnost o spolupráci při pátrání po pohřešované osobě. Jestli máte pocit, že byste mohli být nápomocni vyšetřování, můžete oslovit kteréhokoliv policistu, případně pak zavolat prostřednictvím telefonní linky 158.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru