Odveta Rytířům vyšla. Poklonit se jim musela plzeňská Škoda

Před domácím publikem se kladenští Rytíři jaksepatří vytáhli! V odvetě přípravného zápasu porazili hokejisty extraligové Škody Plzeň.

Výsledek dnešního zápasu předznamenal drtivý úvod kladenských hokejistů. Již po necelé minutě a půl zastavila střelecký pokus Davida Růžičky až síť za brankářem Machovským. 1:0. V deváté minutě navýšil vedení domácího celku Michal Lukáč, který skóroval po dorážce Čurdovy střely 2:0. Uběhlo pouhých 83 vteřin a náskok Rytířů opět narostl. Po přihrávce od Denise Kindla stačilo kladenskému Vítězslavu Bílkovi k vedení o tři branky jen nastavit hokejku. 3:0. Za devět dní starou porážku z plzeňského ledu trestali domácí i dál. Konkrétně to byl Dalecký, jehož prudká střela ze třinácté minuty dolétla až za Machovského záda. 4:0.

Před koncem první třetiny se střelecky prosadili už jen hosté, kdy v 17. minutě zužitkoval ránu od modré čáry Miroslav Indrák. 4:1.

Na rozdíl od první dvacetiminutovky, v které dominovali kladenští hokejisté, se vítězem druhého dějství stali hráči Škody Plzeň. Jedinou branku zaznamenal Nicholas Johnson, který po rychlé kličce v brankovišti dal ve 40. minutě svému týmu naději. 4:2.

Poslední periodu začali mnohem lépe Plzeňští, kteří se ve 42. minutě dočkali kontaktního gólu. 4:3. Poslední slovo měli však přeci jen domácí. V závěrečných sekundách hry se do prázdné branky trefil Denis Kindl. 5:3.