Senior nezvládl řízení a vjel do protisměru! Zasahovat musel vrtulník

Řidič byl transportován ve velmi vážném stavu
28.05.2016 - 10:45   |  

Otázka, zda od určitého věku zakázat vydávání řidičských průkazů, by se opět mohla objevit na stole. Může za to ošklivá nehoda, která se stala v centru obce Sazená na Kladensku. Třiasedmdesátiletý řidič vjel se svým Renaultem do protisměru a čelně se střetl s jiným vozem.

Taková nehoda samozřejmě nemůže dopadnout dobře. Muž utrpěl těžká zranění hlavy i dalších částí těla. Na místo musel být přivolán vrtulník, který seniora transportoval do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. 

Řidička vozu Hyundai utrpěla lehčí zranění a záchranka ji odvezla do slánské nemocnice. "U ženy provedená zkouška nezjistila přítomnost drog ani alkoholu, u muže se provede odběr biologického materiálu v nemocnici," potvrdila Michaela Nováková z Policie ČR. Výsledek zatím ještě není známý, stejně jako příčina, kvůli níž k nehodě došlo. 

Jízda v protisměru je příčinou i další vážné nehody, která se nedávno stala. Tady však šlo zase o řidiče, kterému ještě ani nebylo pětadvacet. V jeho případě se dá důvodně předpokládat, že šlo o machrování za volanetm nebo o rychlou jízdu. U seniorů bývají příčinou menší koncentrace, soustředěnost i nižší rozlišovací schopnosti. 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru