Legendární Route 66 je opět tady. Těšit se můžete na společnou jízdu i výstavu

 

Už se to opět po roce blíží. V sobotu 28.dubna se rozjede v Příbrami celkově již 7. ročník přejezdu nejkratší silnice Route 66 na světě. Cíl akce je stejný jako každý rok - pohodové setkání příznivců plechovek a motorek. Akce startuje na náměstí T. G. M. v Příbrami a vypraví se směr Milín, přes který se bude na rozdíl od minulých let i projíždět.

V Příbrami se už tradičně rok co rok sjede několik stovek milovníků motoristického sportu. Někteří své plechové miláčky dokonce vystaví veřejnosti. "Všichni jsou zváni a vítáni. Ti, kteří mají zájem o aktivní účast, se mohou registrovat na webu rt66.cz," říkají oranizátoři akce. 

Route 66 spojuje oba motoristické světy, ten motocyklový i automobilový. Spojujícím prvkem všech účasníků je společný zájem a láska k Route 66. 

Kompletní program příbramské Route 66 naleznete na webových stránkách

Aktivní Cowárna převzala organizaci

Jednou z mála změn letošního ročníku je změna na postu organizátora. Zakladatel srazu a otec myšlenky Route 66 v Příbrami David Horák se rozhodl akci předat dál. Letošní organizace se tak chopili kluci z coworkingového příbramského centra Cowárna. 

"Route 66 jsme převzali, protože nám přišla škoda, aby tato tradiční a oblíbená akce zanikla. Nechceme dělat zásadní změny v organizaci a průběhu akce. V dalších letech bychom však akci rádi rozšířili a doplnili o širší doprovodný program," přiblížil za Cowárnu jeden z organizátorů Vlastimil Ševr.

Na startu nebudou chybět ani americké hamburgery

Již tento rok chtějí organizátoři rozšířit vybavenost náměstí T. G. M., kde budou mimo jiné nachystány k ochutnání např. pravé americké hamburgery, vychlazené pivo nebo voňavá káva. Široká veřejnost si může zdarma vyzkoušet 3D trenažer nebo hlasovat o nejlepší vystavovaný „kousek“. Domů si pak návštěvníci mohou odnést stylový merchendising. Organizátoři také chystají americkou afterpárty v hudebním klubu Za 5 Dvanáct.

Součástí akce bude i dražba tematického předmětu na podporu charity. Výtěžek aukce bude věnován na podporu muzejní expozice obětí komunismu - památníku Vojna Lešetice u Příbrami.

Hlavní myšlenkou zůstává hlavně Route 66

I přes tento rozšířený program zůstává jediná hlavní myšlenka u Route 66. "Pohled na svět ze sedla motocyklu může být stejně vzrušující jako pohled z vysněného automobilu. Oba tábory motoristů se tak mohou těšit ze společné jízdy po nejslavnější silnici světa a tím svorně oslavit připomínku zlatých časů motorismu," vzpomíná zakladatel přejezdu David Horák.