Co lidem chybělo? Psí salony: telefony stále zvoní, lidé své miláčky objednávají na zkrášlení

Psí salony se probudily k životu a lidé je vzali útokem
18.11.2020 - 17:00  

Lidé v posledních dnech ve velkém objednávají své zvířecí mazlíčky do salonů. Vyplývá to z ankety pražskými salony pro zvířata. Vláda svým pondělním usnesením od středy 18. listopadu povolila fungování provozoven poskytujících službu úpravy a stříhání psů a koček.

Provozovatelé uvádějí, že dbají na přísná bezpečnostní a hygienická pravidla a lidem nedovolují přítomnost u úpravy psů.

Telefony zvoní nepřetržitě

Provozovatelé salonů se informaci o možnosti znovuotevření dozvěděli v pondělí. Podle majitele psího salonu a spa lázní DirtyDog (salon Darling) Martina Kuruce to byl "milý šok". Lidé od úterního poledne až do pozdních večerních hodin posílali převážně SMS s poptávkou objednání. „Dnes od 08:00 se telefony ještě neuklidnily. Mám vytvořen pořadník podle toho, jak lidé volali v době uzavření salonu nebo měli v této době termín objednání. Ti mají přednost,“ doplnil.

Dovnitř bez páníčků

Zákazníky v DirtyDog podle Kuruce do salonu nyní nepouštějí. Psy přebírají a vracejí u dveří. Samozřejmostí jsou podle Kuruce roušky a dezinfekce nástrojů i celého salonu.

Do salonu DogTown začali lidé psy objednávat hned po zveřejnění informace o obnovení provozu. „Dodržujeme zvýšená hygienická opatření. Nedoporučujeme přítomnost páníčka během úpravy psa a vyžadujeme nošení roušek při návštěvě našeho obchodu a salonu,“ uvedla za provoz Hana Pleštilová.

Desinfekce salonu je samozřejmostí

Majitelka Psího salonu Tlapka Kateřina Brabcová se o uvolnění opatření dozvěděla v pondělí večer od známých. „Poté, co jsem své zákazníky informovala o tom, že se mohou opět dostavit se svými mazlíčky, začali všichni naráz psát a volat kvůli objednávce,“ řekla. Dodala, že nedovoluje přítomnost majitelů psů u úpravy a dbá na pravidelnou dezinfekci salonu.

Fungují i další služby

Salony pro psy a kočky se zařadily mezi další výjimky z vládních opatření, která v současné době platí. Ze služeb mohou dále fungovat například kamenictví, pohřební služby, zámečnictví, autoservisy, odtahy vozidel nebo prádelny a čistírny.

Už na jaře, když kabinet začal uvolňovat opatření proti šíření koronaviru, se salony pro zvířata mohly otevřít v první rozvolňovací vlně, spolu s provozovnami řemeslníků.

KAM DÁL: Jednoduchý domácí test na koronavirus je na světě. Lékařům zjednoduší práci a případným pacientům přinese rychlý výsledek.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru