Kladno bude téměř neprůjezdné. Opravovat se budou městské i krajské silnice najednou

Řidiči se budou muset v Kladně obrnit trpělivostí
 

Dopravu v Kladně zkomplikují o prázdninách opravy městských i krajských silnic. Uzavřena bude Smečenská ulice, kde středočeské hejtmanství opraví povrch a vznikne zde i napojení areálu prodejny Lidl. Město nechá obnovit povrch na křižovatce ulic I. Olbrachta a L. Janáčka, kde řidiče též čeká uzavírka a v ulicích částečné omezení.

V červenci má v Kladně také začít oprava křižovatky ulic M. Horákové, J. Kociána a Vodárenská. „Oprava bude provedena v rámci rekonstrukce silnice II/118, financované Středočeským krajem. Město se připojí opravou chodníků,“ uvedla mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerové. Do konce července by měla být hotová úprava ulice M. Horákové a křižovatky na Kovárně.

V plánu je podle Steinerové také oprava páteřní komunikace v bývalém areálu Vojtěšské huti - Na Valmetce.

Oprava vytíženého parkoviště

Kladno také nechá za osm milionů korun upravit značně vytížené parkoviště u kulturního domu. „Práce by měly trvat tři měsíce, tedy do konce září, a parkovací kapacita se v místě zvedne o desítky stání,“ dodala Steinerová.

V polovině prázdnin skončí práce na rekonstrukci kladenské ulice Obránců míru zhruba za 15 milionů a na konci prázdnin bude hotova i Svojsíkova ulice, kde investice dosahuje 18 milionů korun. Až do konce září se bude stále pracovat na obnově části Štechovy ulice v úseku od Billy po Vančurovu ulici.

KAM DÁL: Praha zahájila geologický průzkum dostavby vnitřního okruhu, celkem bude stát 100 miliard.

Klíčová slova: