Nový web pro čistou Sázavu

Na adrese www.cistarekasazava.cz najdete vše o stejnojmenné akci, která probíhá každé jaro již deset let. Přes 200 kilometrů řeky Sázavy a jejích přítoků letos uklízelo 3 076 dobrovolníků, kteří sesbírali téměř 37 tun odpadků.

23.07.2015 - 15:47  
Úklid řeky Sázavy

Projekt Čistá řeka Sázava má nové webové stránky www.cistarekasazava.cz . Organizátoři zdůrazňují, že Sázava je nejnavštěvovanější českou řekou a nejen proto si úklid zaslouží.

„Nová webová stránka je poděkováním tisícům dobrovolníků, kteří každoročně před turistickou sezonou vyrážejí k řece, aby její břehy zbavili odpadků. Mohou si jejím prostřednictvím třeba zavzpomínat, jak to při úklidu u vody vypadalo,“ řekla Bohunka Zemanová z Posázaví o.p.s.

Na webu najdou návštěvníci fotogalerie a videodokumenty z uplynulých ročníků. Pro zájemce jsou informace o možnostech aktivního zapojení. Patronkou projektu je Aneta Langerová, která nejen přikládá ruku k dílu při úklidu, ale natočila s dalšími hudebníky videoklip a pořádá koncert na podporu akce.

První ročník se konal v roce 2006 jako úklid břehu po povodni. Projekt následně inspiroval i další organizátory úklidových akcí po celé republice. Akci pořádá několik neziskových organizací na území dvou krajů Středočeského a Vysočiny.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.