Roztomilý stařík, kterého děsí důchod. Zeman bodoval, na Vysočinu nechce i za cenu ztráty duše

Vlídný stařík, kterého byste snad i podrbali pod bradičkou a pořídili mu nové papuče. Takový byl Miloš Zeman na Nově v debatě s Rayem Korantengem. Do jisté míry popřel sám sebe, pryč bylo hulvátství, vulgarity i arogance. Současná hlava státu dokázala, že na Vysočinu opravdu balit nechce. Snad by upsal i duši ďáblu, kdyby mu zařídil delší pobyt na Hradě. Otázka je, jestli na další jeho veletoč někdo skočí.

22.01.2018 - 08:49   |  
Miloš Zeman si debatu užíval, byla to voda na jeho mlýn
Zobrazit fotogalerii (3)

Tým Miloše Zemana odvedl dobrou práci. Ať si o pánech Mynářovi, Nejedlém, Ovčáčkovi a dalších myslíme, co chceme, tady prokázali zkušenost. Prezident se takticky vyhýbal debatám před prvním kolem, kde by ho Horáček, Fischer, Topolánek a spol. roznesli na kopytech. I proto, že by musel ve většině případů stát, což při jeho chatrném zdraví nepřipadá v úvahu.

Nahrávky na smeč nevyužil

Na Nově ale bylo všechno jinak, do karet mu navíc hrál jak nezkušený moderátor, tak i neúčast jeho protivníka Jiřího Drahoše. Kdo by však čekal palbu kritiky a urážek směrem k bývalému šéfovi Akademie věd, byl zklamán. Naopak, Zeman působil mile, nahrávky na smeč nevyužil, na Drahoše prakticky nezaútočil. Zatímco jeho pět let ve funkci je v konečném účtování krajně ostudných, nedělní večer patřil jednoznačně jemu v pozitivním slova smyslu.

Uvidíme, co přijde na Barrandově i v debatách tváří v tvář. Jisté je jedno - bude-li Zeman takto pokračovat, jeho šance na vítězství jsou mnohem vyšší, než když prezentuje sám sebe tak, jaký opravdu je. 

Zeman na Vysočinu nechce, to je zřejmé. Další porážky v prezidentských volbách se bojí jako čert kříže. Ještě v živé paměti má ostudu a ponížení, které utrpěl po debaklu s Václavem Klausem. To se v jeho očích nesmí za žádnou cenu opakovat. Proto je ochoten slevit ze svých vyhraněných názorů, mnohdy i úplně otočit. Na veletoče jsme u něj ale zvyklí. Právě on má ze všech politiků snad úplně nejvíc na změnách názorů postavenou politickou kariéru.

Další obrat, kterým chce bodovat

Kdepak byla v neděli večer Zemanova samolibost či arogance? Dokonce jeho slovník neobsahoval žádná slova a slíbil, že pokud bude znovu zvolen, bude už hodný. Po pěti letech zmaru se tak snažil, zejména nerozhodnutým voličům, ukázat, že mu mohou dát s čistým svědomím další šanci. Jenomže je vůbec možné, aby mu na tento výkrut ještě někdo skočil? Tím spíš, když i účastí na Nově vlastně popřel to, co říkal ještě před pár dny. 

V živé paměti máme totiž Zemanova slova, že televizní debaty jsou zbytečné. Později tvrdil, že více než dvě by byly pro diváka nudné, na to konto mu Drahoš nabídl setkání ve veřejnoprávní televizi, druhé pak nechal na volbě svého soka. Nebyl by to však Miloš Zeman, aby toho nedokázal mistrně využít k velmi slušnému, byť podlému, tahu. Najednou oznámil, že absolvuje debaty čtyři a je mu jedno, zda tam Drahoš bude nebo nebude. Jeho tým pak rozhlašoval, že profesor je zbabělec, který odmítá konfrontaci.

Rozhodnou nerozhodnutí

Faktem však zůstává, že Zeman byl v neděli večer opravdu velmi dobrý. Na výbornou to sice nebylo, protože se dopustil několika nepřesností a "účelovek". Například opět opakoval, že by podporoval volební povinnost. Přesto, že před prvním kolem uvedl, že když nepostoupí, tak nepůjde ve druhém kole volit. Nebo se snažil moderátora přesvědčit o tom, že Švédsko má sedm milionů obyvatel. Což je holý nesmysl stejně jako Zemanovo ujišťování, že dovedl Česko do NATO. O tom však bylo rozhodnuto dříve, než se on stal v roce 1998 premiérem. Dalo by se ještě pokračovat, ale nechme to být.

Jeho tým si i tak může mnout spokojeně ruce. Že se stane právě tohle, čekal opravdu málokdo. Spíše jsme se připravovali na spršku kritiky směrem k nepřítomnému Drahošovi a na několik smyšlenek tak, jak se Zeman prezentoval například v souboji s Karlem Schwarzenbergem před pěti lety. 

Jiří Drahoš je sice stále mírným favoritem. Podle posledního průzkumu agentury STEM/MARK by mu hlas dalo 47 procent voličů, jeho konkurenta by volilo 43 procent lidí. Zdá se však, že nakonec rozhodne deset procent nerozhodnutých, kteří určitě chtějí k urnám přijít. Na ty také Zeman cílil na Nově. Jestli to byla dobře zvolená strategie a neztratí díky své umírněnosti ty hlasy, které obdivují jeho mnohdy prostořekost a jednoduchost, to se ukáže za pár dní.

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Pokec (neověřeno)

Pan autor sice s lítostí přiznal, že byl Zeman dobrý, to mu ale nebránilo v tom, aby na něho kydal špínu. Viz např. věta : " Zatímco jeho pět let ve funkci je v konečném účtování krajně ostudných, nedělní večer patřil jednoznačně jemu v pozitivním slova smyslu."

Kamila Baráková (neověřeno)

Velká pravda. Pan Zeman za jeden večer opravdu nezachrání vše, co za pět napáchal a provedl. Tohle je jen póza, i když uznávám, že se mu to povedlo. Nicméně je dobré k A říkat i B, tedy zhodnotit jeho pět let působení ve funkci, to mi v tom článku celkem chybí.

Franta Jetel (neověřeno)

Zeman je starý mstivý alkoholik a kolaborant, lže jen se mu od hubi práší.

Franta Jetel (neověřeno)

Zeman je starý mstivý alkoholik a kolaborant, lže jen se mu od hubi práší.

Car (neověřeno)

Chalupo,no comment.

Jiří Kaplan (neověřeno)

Proč neustále Zemana pomlouváte co by neustál, neudělal , že působí jak stařík apod., když mu Vy jako rádoby hodnotitel ( a nejste sám , Vás objednaných je kupa ) ani jeho soupeři v čele s Horáčkem a konče tím želém-kývačem-vítačem Drahošem nesaháte ne po paty ale ani po podrážku.

George Bill (neověřeno)

Já tedy nevim, ale o Zemanovi psát něco takového, že je dobrý? Si děláte srandu, ne? Tahle kupa čehosi neforemného a ulhaného si nezaslouží jediný hlas! A vy ho tu ještě glorifikujete

laskaanenavist (neověřeno)

Opravdu nechápu tupce ,který napíše takovou hovadinu o našem panu prezidentovi!! Ačkoli se vám zdá pane pisálku ,že náš prezident mluví jadrnou řečí ,je to jen nazývání věcí správnými jmény .Nazývat ho vetchým staříkem ,je urážka ,i vy budete starý a možná i nemocný prolezlý revmatizmem a artritidou !! Jediný možný prezident je p. Zeman ,z Drahoše na mě jde žaludeční nevolnost ,je to namyšlený a arogantní, nic moc inteligentní , navíc vítač rudých kůží ,které budou mladí a pracující živit !!!! Jistě je nebude finančně podporovat p. Drahoš ,hodí je na starosti nám ,a on bude slavný ! Tak to ne !!!! Copak v Čechách ,ale vůbec v celé Evropě ,všichni ztratili rozum ,nebo za slušné peníze zradili své země ,kde byli doposud spokojeni??? Je mi vás všech vlastizrádců zle ,fuj !!! Proto nedám dopustit na našeho skvělého prezidenta Zemana ,kterého nám závidí celý svět !!!!

Suma Sumarum (neověřeno)

Ránu bych mu dal, ne hlas! Uááá, jak může ještě někdo věřit patologickému lháři, o kterém to nakonec řekl i soud? Co jsme to za národ, který volí Zemany a Babiše? Jak můžeme sami sebe posílat do stále většího hnoje? Už nikdy nepište o tom, že Zeman udělal něco dobře, protože to jsou lži!

Herold Pátý (neověřeno)

Jděte někam se Zemanem, zkazil všechno, co mohl a vy mu ještě budete fandit!

karel vorel

on ten zeman měl a má pravdu --a to v tom, že nazval a nazývá, takové novinaře a autory takovýchto članků, stokou a žumpou lidi, kteří se tak "honosí" názvem homo sapiens

Ladislav Osvald (neověřeno)

Hodně si také Zeman pomohl "náhodným výběrem" lednového data vystavením korunovačních klenotů k podzimnímu výročí republiky právě týden před volbou! Určitě se najdou tací, kteří mu to zato "hodí"... :-(

Ilona Janotková (neověřeno)

Pan prezident Zeman je inteligentní člověk s přehledem, který málo kdo má a s těmi pisálky, kteří ho ponižují a snaží se na něm stále něco najít, má velikou trpělivost. Já bych ji určitě neměla. Nedivím se, že mu občas uletí nějaké slovíčko. Když poslouchám nějakou debatu, stydím se za svůj národ, ne za prezidenta, ale za novináře a redaktory. Vím, že pan Drahoš je větší hezoun, ale jeho názorů na migranty.... se hodně lidí bojí. Snad zvítězí rozum a lidi se nenechají unést novinářskou strategií.

Jan z Rokycan (neověřeno)

Proboha, jaké migranty? Zjistěte si něco, než začnete šířit bludy. Za premiérování pana Zemana jsme přijali nejvíce muslimských uprchlíků v historii. A prezident nemá v pravomoci jakkoli ovlivnit jakýkoli vstup imigrantů na naše území, ať je to Zeman nebo Drahoš. tyhle bludy do vás hustí na Barrandově, a pak to tak dopadá. Zeman má odejít na Vysočinu, dokud má ještě špetku zdravého rozumu. Je to lhář, mnohokrát se to prokázalo, uznal to i soud. A tohle vy chcete za prezidenta...kde to žijeme, to je neuvěřitelné!

Věra Heidlerová (neověřeno)

Nestala se někde chyba? Vyzyvatelem k debatám měl být prof. Drahoš, ten určil 2 debaty, ale MZ se sám sápal do čtyř, protože rád kecá a kecá. TV Nova neměla vůbec jeho vystoupení bez protihráče připustit, protože to není předvolební duel!!! MZ se zase někam vnutil.

antoni kania (neověřeno)

...pan Zeman jé, a nadále bude našim nejlepším prezidentem...ta debata byla prvotřídní ...i pan Korantengem, byl velice dobrý...byla to paráda...

Honza Král (neověřeno)

Vůbec nevim, co tu řešíte. Včera na Nově - Zeman 11x pravda ovšem v 19 případech odpověděl na otázku lživě nebo jeho odpověď byla zavádějící a nepřesná (najdete na webu demagog.cz včetně uvedení co bylo špatně a vysvětlení, jak je to dobře. Nakonec, i v tom článku tady je pár jeho nesmyslů napsaných. Tak co chcete, pořád ještě budete tvrdit, že tenhle pán je něco jako Bůh? Fakt není, jen využívá svého nesporného rétorického nadání, aby lhal a oblboval veřejnost. A vy mu na to skáčete...podporujete, aby byl na Hradě lhář, to jsme to dopracovali.

SiSa (neověřeno)

Debata je od slova debatovat minimalně ve dvou lidech (pomijím přítomnost moderátora). Toto debata nebyla, Tv Nova pouze dala hodinu svého hlavního vysílacího času někomu, kdo si jako malé umíněné dítě vymyslel čtyři debaty i přesto, že sám původně řekl, že více než dvě debaty, boudu pro diváka nuda... a tak je to se vším.... mistr “převleků”, intrik a nepravd....

mamina (neověřeno)

Pane Chalupo, po přečtení vašeho článku je mi jasný váš názor na našeho PANA PREZIDENTA i výše vašeho IQ, který jakš takš dosahuje k myšlení pana Drahoše, ale (jak by vtipně doplnil pan Zeman)"v geologicky dohledné době" nedosáhne ani poloviny IQ, i kdybyste celou tu dobu pečlivě studoval. Tím, že jste se chytil smítečka, kterým byste Pana prezidenta pohanil (ohledně počtu obyvatel ve Švédsku) jste také dokázal svou ubohost a to, že jste pozorně nenaslouchal jeho slovům. Pan prezident řekl, že "Švédsko byste urazil, kdybyste o něm řekl, že je malá země", přitom má ještě méně obyvatel než ČR. Pan prezident měl opět výborný projev a můj hlas mu právem náleží! Přeji mu mnoho zdraví a zdaru!M.

Petrovič (neověřeno)

Paní mamino, nechci Vám do toho kecat. Ale než se pustíte do něčího IQ, možná by stálo za to se mrknout na záznam. To, co píšete, p. Zeman opravdu řekl. Ale také dodal: „Švédové mají sedm milionů obyvatel.“ A to je bohapustá lež jako věž. Počet obyvatel je téměř 10 milionů. Tři miliony sem, tři tam, co už. Ale přesně taková je politika p. Zemana. Řekne kravinu a vy ho za to ještě chválíte...se mi zdá.

kopretina (neověřeno)

Miloši-DRŽ SE!!! Doufám že budou mít všichni rozum a nezvolí Drahoše.Nechcem žádné nebezpečné přistěhovalce.

niemand (neověřeno)

Pokora, upřímnost a hlavně nenechat se nikým uplatit. Velký respekt Panu Zemanovi

Pav77 (neověřeno)

Monolog na Nově neuvěřitelný, co si o nás ten člověk myslí! Každou desátou minutu lež, každou pátou polopravda!! Poučí pana redaktora o počtu obyvatel Švédska, vysvětluje nám co pan Dubček všechno zavinil, zabojuje proti euru. Snůška blábolů je pro Vás debata?

Lenka Zákostelecká (neověřeno)

Víte, čím jsem fascinovaná? Jak příznivci MZ neustále melou něco o uprchlících. Za prvé to byl Zeman, který jich k nám vzal nejvíce v době, kdy byl předseda vlády. A za druhé bych vám ráda sdělila, že prezident opravdu nemá pravomoci, aby jakkoli ovlivnil imigrační politiku. Tím spíš, že když si zjistíte, co doopravdy řekl Drahoš, tak nebudete dezinformovat kravinami jako že chce někoho přijímat. Tak co s tím otravujete? To nemáte jiné argumenty, než neustálé lži?

Jaro (neověřeno)

Zeman obrátil, teď je za laskavého strýčka.Ale lidi by si měli vzpomenout na jeho urážky a zesměšňování kdekoho za celou jeho politickou kariéru.Byl u všech leváren v devadesátých letech.Proto ho tak vehementně podporuje rodina Klausů.

Obama Obama

Kdo chce Zemana bít, hůl si vždy najde. Překvapuje mě jak lidi urážej hlavu státu a vedou proti němu takovou kampaň. Všichni potenciální kandidáti v těch debatách seděli jak na krmníku a nic o sobě neřekli, takže ani o Drahošovi nic nevíme. Víme akorát, že je nastrčenej Topkou a postavil chatku vlastníma rukama. To se asi prezidentovi k té jeho funkci moc bude hodit:-) Když to nedej bože vyhraje Drahoš, tak ho budu respektovat jako prezidenta a nebudu ho urážet jako vy Zemana. Je mi z vás lidi blilvno.

Martina (neověřeno)

Nejde nesouhlasit... Commedia dell'arte jako z italského divadla... Snad mu na to národ neskočí :-D

Pavel Aulický (neověřeno)

Vždy jsem upřednostňoval obsah nad formou. Chcete mít vznešeného rétora bez jazykových přestupků s povahou Mirka Dušína co vznešeně hovoří o bezproblémových tématech, ale pokud pak má hovořit v EU jen jede v oportunistické linii NEBO chcete rebela se spoustou chyb ale s jasnou myšlenkovou integritou a zacíleností. Člověka co není vláčen propagandistickými tendencemi a má jasný názor co naší republice škodí a prospívá, má zkušenosti které dokáže zužitkovat. Dobrá, je trochu samolibý, má vysoké ego.....ale nejsou toto spíše vlastnosti velkých státníků (když jdeme do historie) než mělkost, nevyhraněnost, snaha zalíbit se všem? Ano, Zeman má své mouchy i drobné charakterové vady ale má tah na branku a není to žádná lehká váha. Volím v 2. kole Zemana.

Kimi (neověřeno)

No vidíte ho, to kolik má obyvatel Švédsko jsem nevěděl a tak jsem mu to uvěřil. Lhal jak z partesu, to fak umí. No ale tím mne a věřím i Vás přesvědčil, jak umí přesvědčivě lhát. Není mu co věřit a hlář na hrad nepatří. A to prasklo i financování od čínské firmy. Ještě prasne i to Rusko?

Ivanka (neověřeno)

Já osobně chci prezidenta, který nelže, nemluví jak čuně z hospody u nás na vsi a nevymýšlí si neustále báchorky, na které mu někteří dokola skáčou. Pro mě je tím nevolitelný. Nevěřím mu ani nos mezi očima. Vymyslí si cokoli, aby byl za hrdinu, přitom byl u všeho, co se tady stalo - ne nadarmo s ním drží rodina Klausů. Starý zmrvil privatizaci spolu si pak udělali velkou smlouvu a koalici, aby si kryli své prasárny. Pardon, ale takového člověka opravdu nechci za prezidenta. To bych se musela propadnout hanbou.

pavel říha (neověřeno)

pí jatotková, asi nikdo se vás neptá a ptát n ebude jakou máte či nemáte trpělivost, zde se nejedná o vaši maličkost, která nás opravdu ani trochu nezajímá, jedná se o p.zemana, který opravdu za své období ve funkci českému státu moc na image nepřidal. Jeho triunvirát již odsuzuje i jeho kůn babiš. ještě pro vaši informaci sděluji, že president ze své funkce nemůže ovlivnit migraci, euro či jinou politickou změnu, kterou mu někteří podsouvají bud z neznsalosti či v podobných případech záměrně. od politiky tohoto st,átu máme vládu, tak neoblbujte další lidi.

pavel říha (neověřeno)

pí jatotková, asi nikdo se vás neptá a ptát n ebude jakou máte či nemáte trpělivost, zde se nejedná o vaši maličkost, která nás opravdu ani trochu nezajímá, jedná se o p.zemana, který opravdu za své období ve funkci českému státu moc na image nepřidal. Jeho triunvirát již odsuzuje i jeho kůn babiš. ještě pro vaši informaci sděluji, že president ze své funkce nemůže ovlivnit migraci, euro či jinou politickou změnu, kterou mu někteří podsouvají bud z neznsalosti či v podobných případech záměrně. od politiky tohoto st,átu máme vládu, tak neoblbujte další lidi.

František Juráň... (neověřeno)

Téměř každý pisatel se asi stydí za svou gramatiku a vulgaritu.proto je anonymní.Prezident ing.M.Zeman nemusí vše znát,je dokonce urážen za lhaní-stačí když se splete v počtu obyvatel Švédska.Každopádně je velmi čitelný svou minulostí-pro naši republiku dobrou!!!Pan profesor Drahoš klame-do začátku alespoň brýlemi.Co bude dál-stačí se podívat na seznam jeho sponzorů-a jejich vazby.

Hanka (neověřeno)

Pane Juráni, to asi nemyslíte vážně, že? Je během včerejší debaty řekl pan Zeman více jak deset lží!!! To Vám přijde málo, proboha? Jak si to vůbec může dovolit? Lže, uznal to i soud, takového člověka chcete? A jeho minulost? Privatizace, pakty s Klausem, kterými nás okrádali, mocenské pakty s lidmi napojené na Rusko? Podívejte se na jeho transparentní účet, vlastně, tam je problém - vždyť on nedělal kampaň, ty peníze jsou tajné stejně, jako jako jeho dárci. A tomu říkáte, že mluví narovinu? K smíchu! Protože kdyby se tito dárci odhalili, ukázalo by se, že jsou napojeni na Rusko a Čínu - proč asi zadával tu hnusnou reklamu antiDrahoš pan Schön? Zajímavé, že tento pán prodal svůj Mountfield čínské firmě, že? Hahahaha, proberte se, proboha! Zjistěte si fakta, než začnete psát demagogické žvásty bez podkladů, které slyšíte na TV Barrandov...

Frenky Dlouhán

Zeman je mazaný, protřelý politik doufám, že mu na ty keci nerozhodnutí voliči neskočí.

Skiller (neověřeno)

Propána, co vam za těch 5 let provedl? Dodnes , co sleduji politiku, ho pouze napadaji čtenáři titulku novin. Že se zastavá nás lidí, ...to je tedy hruza. Jak správně řekl: Kdyz je vody pokolena,je pozde stavět hráze. Nechceme kývače Drahoše!

Martina D.

Commedia dell arte!!! Snad mu na to národ neskočí!!!

george (neověřeno)

vážení nejhorší je to jak se chovají zemanovi příznivci,sprostí vulgární, neuznávají jiný názor než ten svůj, jsem již dost starý a nepamatuji si,že by někdo chválil Zemana v zahraničí,natož,aby nám ho záviděli, max. v Rusku a v Číně, takže tu nechci hrádního pána,který lže,chlastá,kouří a je obklopen kašpárky viz.Ovčáček a pod. a jestli vám nevadfí,žejste pro pana Zemana idioti,alkoholici tak si ho volte

jan Bielik (neověřeno)

Jestli si Češi opět na hrad zvolí arogantního , mstivého a nemocného Zemana tak miluji politiky Klause, Zemana, Bureše a jeho stádo věrných Pelikána, Válkovou, Foltynka Malou a další jeho věrné ovce.Jiné politiky si pak Češi nezaslouží.

profesor (neověřeno)

Zeman je osobnost pan Drahoš jen vědecký pracovník. Na prezidenta se vůbec nehodí.Pro národ je změnou,ale k horšímu.

Kuba N.

Zemana nemá smysl volit, protože vůbec nemá zdrávi na to. V prvním kole voleb na volebním okrsku kvůli němu předělali místnost z prvního patra na přízemí, schody dělaly mu potíže vyšlapat. Prezident má byt aktivní, jednat cestovat a ne sedět na hradě a urážet zahraniční politiky. Prezident musí odvádět svou prací pro lid který ho zvolily. Za poslední 4 roky napáchal víc škod. Kuba