Miloš "Vúdú" Zeman si udělal na Hradě vlastní obřad. Trapnosti čest, hlouposti zvlášť

Když Miloš Zeman svolal na dnešní odpoledne tiskový briefing, čekalo se ledacos. Sázkové kanceláře dokonce vypsaly kurzy, zda jde o abdikaci hlavy státu nebo třeba ohlášení zásnub jeho dcery Kateřiny. Místo toho před Lumbeho vilou zaplál oheň a konal se fraškovitý obřad.

14.06.2018 - 17:21   |  
Takto degradovat úřad prezidenta, to je teda věc
Zobrazit fotogalerii (4)

Kde to žijeme? Kam až může hlava státu zajít, aby se vysmála všem občanům této země aktem, který je naprosto nedůstojný funkce prezidenta? Miloš Zeman opět dokázal, že post hlavy státu je pro něj dobrý pouze proto, že si může vyřizovat účty se svými nepřáteli. V podstatě nikdo na něj nemůže, když ho, obrazně řečeno, nechytí s kudlou v ruce nad krvácejícím tělem. A i tak by byl velký problém s ním udělat nějaký smysluplný proces.

Dominik Feri: Miloš Zeman obdrží Nobelovu cenu za fyziku. Vynalezl žumpu, která nemá dno.

Vlastní vúdú obřad s Mynářem po boku

Trapnost a hloupost byla v hlavní roli obřadu, který si Zeman se svými věrnými přichystal pro média do Lumbeho zahrady. Těsně před začátkem oficiální tiskové konference tam zaplál oheň, jako by se chystala grilovačka. Prezident České republiky pak s úsměvem baziliška obřadně spálil obří červené trenýrky. Asi není náhodou, že měl po boku věrné psy Jiřího Ovčáčka i Vratislava Mynáře.

Miroslav Kalousek:
Zaplaťpánbůh, že jsme komunistům neschválili ten paragraf o hanobení hlavy státu. Miloš Zeman by ho porušoval skoro každý den.

"Chtěl bych vám sdělit, že asi před rokem na přednášce pro studenty opavské univerzity jsem řekl, že politika by se měla dělat na základě výměny jasných argumentů a nikoli na základě spodního prádla," uvedl své teatrální vystoupení muž, který má zastupovat důstojnost a být morálním vzorem. "Mezitím ulicemi českých, moravských a slezských měst pobíhali šílenci mávající červenými trenýrkami," doplnil s tím, že to dokáže pochopit před prezidentskými či parlamentními volbami.

"Tyto volby ale již skončily a já si myslím, že čas spodního prádla v politice skončil. Abych tento názor dokumentoval, rozhodl jsem se, že červené trenýrky, které jsme za jednu korunu zakoupili od Úřadu pro správu věcí majetkových, spálíme a uděláme happening, který na Pražském hradě už dávno nebyl," šokoval přítomné novináře Zeman.

Petr Fiala: Dnešní "brífink" na Hradě byl nehodný hlavy státu. Miloš Zeman překročil další hranici a zbytečně snížil váhu prezidentského úřadu. Fraška na Hradě nevyvolává úsměv, ale každý, kdo si váží naší státnosti a jejích institucí, musí pocítit spíše smutek.

Novináři, udělal jsem z vás blbečky

Do zástupců médií si samozřejmě nezapomněl rýpnout. "Omlouvám se novinářům, jejichž inteligenci jsem jako vždy testoval. Včera jsem se díval na internet a tam se očekávalo, že vám oznámím, že jsem zemřel, nebo že trpím nevyléčitelnou chorobou, nebo že budu rezignovat, nebo že moje dcera otěhotněla, nebo se vdává, nebo že se rozvádím," uculoval se viditelně spokojený Zeman. "Všechny tyto spekulace svědčí o výborné inteligenci novinářů. Je mi líto, že z vás dělám blbečky. Opravdu si to nezasloužíte, a proto prosím pana kancléře, aby vytáhl červené trenýrky, a abych měl možnost spolu s ním je spálit."

Nejtrapnější okamžik v dějinách Hradu tímto "upálením" skončil. Zemana uspokojil, mohl ublížit. Bez důvodu? Ano, o to víc se teď musí tetelit blahem. Morální bahno pomalu stéká od Lumbeho vily, je jako láva ze sopky. Ošklivé, nezastavitelné a krajně nebezpečné. Nikam před ním neutečete a spálí vše, co mu přijde do cesty. Otázka je, jestli se taková sopka vůbec dá srovnat se zemí a jestli na to není příliš pozdě ve chvíli, kdy začne chrlit jedovaté výpary.

Návrat starých časů? Prezident Zeman chválil komunisty v den, kdy se do vlasti vrátily ostatky kardinála Berana. Čtěte zde.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Vaclav Flek (neověřeno)

Trapne a ubohe, stydim se za tohoto prezidenta. Nevim, zda jiz nejde o priznaky pocinajici dusevni choroby, ci alespon dusevniho upadku, osobne bych si na to prisadil. Nejsem psychiatr, ale vim, ze v tomto oboru existuje pojem "gatismus", coz je stav, kdy pacient pro sve poteseni dela vse v rozporu s obecnymi zvyklostmi a mravy (napr. nepohyblivy pacient, odkazany na luzko, a tim i na "misu", si ze svych exkrementu pripravil kulicky, a temi pak bombardoval lekarskou vizitu. Milos Zeman jeste tak daleko neni, ale jeho dnesni exhibice nuti k zamysleni. Nechapu, a zrejme do konce svych dnu nepochopim ty, kteri ho volili.

Vaclav Flek (neověřeno)

Trapne a ubohe, stydim se za tohoto prezidenta. Nevim, zda jiz nejde o priznaky pocinajici dusevni choroby, ci alespon dusevniho upadku, osobne bych si na to prisadil. Nejsem psychiatr, ale vim, ze v tomto oboru existuje pojem "gatismus", coz je stav, kdy pacient pro sve poteseni dela vse v rozporu s obecnymi zvyklostmi a mravy (napr. nepohyblivy pacient, odkazany na luzko, a tim i na "misu", si ze svych exkrementu pripravil kulicky, a temi pak bombardoval lekarskou vizitu. Milos Zeman jeste tak daleko neni, ale jeho dnesni exhibice nuti k zamysleni. Nechapu, a zrejme do konce svych dnu nepochopim ty, kteri ho volili.

Masák (neověřeno)

Světší to jeho duševním stavu a duševním stavu těch, kteří ho stále ještě podporují.Je nemocný, a to ne jen s nohami, ale i s hlavou.

coolibra (neověřeno)

Ano je to trošku poťouchlé co udělal pan prezident. Ale nedivte se, je to velký srandista a tak je nutno brát. Ti chudáčci co nejsou schopni udělat něco neobvyklého, mají smůlu a nudný život. Máme prostě trošku jiného prezidenta, protože i jako národ jsme trošku jiní a ne zglajchšaltovaní jak ostatní svět. Rusáci by řekli , že to je svéráz národního cítění. Není bez zajímavosti, že i takhle jiného prezidenta má rádo více než polovina národa. Ti ostatní si mohou akorát jít dál okopávat kotníky, co jiného by jináč dokázali.