Anthony Hopkins nevěří lékařům. Hvězda Mlčení jehňátek ignoruje svou diagnózu

Herci Anthonymu Hopkinsovi byl diagnostikován Aspergerův syndrom
Foto: ShowPix
Herci Anthonymu Hopkinsovi byl diagnostikován Aspergerův syndrom
zajímavost

Legendární herec Anthony Hopkins (83) odmítá věřit lékařům. Podle jeho slov se zkrátka "necítí jinak", a tím celé téma uzavřel. Už ve svých 70. letech si vyslechl netradiční diagnózu, kterou nejspíše až do dnešního dne nijak neřešil.

reklama

Anthonyho Hopkinse známe z filmů jako Hannibal, Dva papežové, Mlčení jehňátek a Otec. Na televizní obrazovce si sice zahrál postavy, které trpěly mentální poruchou, ale nikdo, dokonce ani on sám netušil, že to je i jeho případ.

V druhé polovině 70. let hercova života mu lékaři diagnostikovali aspergerův syndrom. Lidé, kterým je tento syndrom diagnostikován, mají často problémy rozumět sarkasmu, určitým druhům humoru a dalším sociálním interakcím.

Na druhou stranu ale tito lidé bývají velmi inteligentní, schopní zapamatovat si velké množství informací, dokáží se velmi dlouho soustředit na jednu věc a nechybí jim ani smysl pro detail.

Sir Anthony Hopkins ale moc velký zájem o tuto diagnózu neprojevil. „Já nevím, moc tomu nevěřím. Já se jinak necítím, myslím si, že je to přehnané. Možná nemám pravdu. Možná jsem ignorant,“ vyjádřil se herec pro magazín GQ.

„Jsem sice hodně soustředěný, všímám si toho hlavně v restauracích, ale to je prostě jen moje chování. Myslím si, že jsme naší snahou na všechno dát nálepku zničili lidský systém,“ řekl.

Dále nezapomněl ani zmínit, že si myslí, že by se lidé měli soustředit raději na to, jak vyřešit pandemii jednou provždy a ne na diagnostikování někoho, kdo o to, jak se zdá, vůbec nestál.

Vyjádřil se ale i k tomu, jak mu jeho psychika, která je jiná než psychika většiny jeho kolegů, pomáhá s hraním.

„Dívám se jinak na role, které hraju. Rád rozebírám jejich charakter a zjišťuji tak, co je vlastně pohání. Můj pohled na věc tedy není stejný jako u ostatních,“ dodal.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Whoopi Goldberg neudělá bez pomoci ani krok. Nemoc, kterou může mít každý z nás, ji dostala na kolena.

reklama
#světové celebrity

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.