ANO sází na Stuchlíka. Od jeho firmy si půjčíte 150 tisíc, za tři roky zaplatíte přes 330 tisíc

Halo, fakt mě nahradí Stuchlík? Tak ANO, snad bude líp
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Zástupci pražského ANO se s premiérem a předsedou hnutí Andrejem Babišem shodli na tom, že v čele pražské kandidátky do podzimních komunálních voleb vymění Patrika Nachera za podnikatele Petra Stuchlíka. Nacher bude na druhém místě a na třetím bývalý ministr financí Ivan Pilný.

Nacher jako lídr vyšel z vnitrostranického referenda, respektuje však to, že podle stanov hnutí je výměna možná. "Stejně tak, jako jsem byl implementován před čtyřmi lety já, tak může dojít i k těmto změnám. Mám pocit, že když to bude trio Stuchlík, Nacher, Pilný, tak je to celkem silné trio," uvedl. 

Nacher si myslí, že každý z navržené trojice je jinak zaměřený a je pestrá i věkově. Své dva kolegy v čele kandidátky považuje za silné manažery. "Přijde mi, že máme tímhle způsobem šanci obhájit to vítězství."

Výbor se vůbec nesešel

Dnes měl původně k otázce pražské kandidátky zasedat celorepublikový výkonný výbor, nakonec se však nesešel. Prý kvůli tomu, že se řada jeho členů vydala na dovolenou. Výsledek schůzky tak bude vedení hnutí schvalovat per rollam, tedy na dálku. Mají na to tři dny, poté se nová kandidátka podle Nachera zveřejní.

Stuchlík investoval do společnosti Fair Credit. Firma poskytuje krátkodobé půjčky až 150 tisíc s úrokem až 56 procent a roční úrokovou sazbou až 82 procent. Když si tedy půjčíte zmíněných 150 tisíc na tři roky, zaplatíte 333 tisíc

Stuchlík minulý týden uvedl, že bude rád, když bude moci svými manažerskými a životními zkušenostmi přispět k rozvoji metropole. Praha podle něj potřebuje do čela zkušeného manažera. Podnikatel založil a vybudoval společnost Fincentrum, která se zabývá finančním poradenstvím. Firma loni zvýšila tržby v ČR meziročně o desetinu na 1,21 miliardy korun.

Další problém v řadě

Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová. Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala místa primátorky. Letos kandidovat nebude.

Starostka Jesenice: Být jednou z mnoha mě neláká. Lepší být první v provincii než druhý v Římě. Rozhovor s členkou hnutí ANO čtěte zde.