10 chyb v kultovních filmech a perlička navíc. Co jste zobali u střihu?

Když na konci filmu leží gladiátor mrtev v aréně, můžete si všimnout polštářku v barvě písku pod jeho hlavou. Že by tuto scénu chtěli udělat Russellovi pohodlnější?
Zobrazit fotogalerii (3)
  |   zajímavost

Uprostřed chvály na snímek Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu si jeden slavný divák s orlíma očima všiml do očí bijící historické nepřesnosti v tomto trháku. Ke konci filmu, kdy se Rick Dalton v podání Leonarda DiCapria vrací do Hollywoodu, letí Boeingem 747. Byl to však vášnivý pilot John Travolta, kdo řekl, že to není možné, protože film se odehrává v roce 1969 a tento stroj byl do provozu uveden až v roce 1970. Co další slavné filmy? Pokud jde o chyby, jsou na tom podobně!

Tarantinovi jeho přešlap asi můžeme odpustit. Ale je těžké uvěřit, že některé nepřesnosti – ať už to byla Judy Garland bez rubínově červených bot v Čaroději ze země Oz, nebo Julia Roberts, která ve filmu Pretty Woman jí croissant, co se po chvíli zázračně změní na palačinku – skutečně prošly střihem.

A „legrační“ je, že podle webu Movie Mistakes servíruje slavný Captain Marvel v hlavní roli s Brie Larson divákovi nejméně šedesát chyb během dvouhodinové podívané. To je tedy dobrá šmakuláda… Pojďme se podívat i na další filmové hitovky.

Pulp Fiction

Ve zdech bytu, kam si postavy Johna Travolty a Samuela L. Jacksona jdou pro kufřík, jsou vidět díry po kulkách. Hloupé je, že jsou k vidění ještě předtím, než došlo k přestřelce.

Den nezávislosti

Když počítačový expert David Levinson řeší ukořistěné mimozemské plavidlo, převrhne popelnici s označením „Art Dept“. Je jasné, že to tam nějaký scénograf nechal omylem.

Rychle a zběsile

Ve scéně, kdy Jesse a Tran závodí, má Tran na sobě košili s rukávy. Ale v dalším záběru je v tílku. V produkci by někdo zasloužil pár pohlavků.

Harry Potter

Od prvních dílů do nás „hustí“, že Harry Potter má modré oči své matky. Ale když vidíme Lily Potterovou jako dítě, má hnědé oči. Že by nějaké kouzlo?

Quantum of Solace

Uklízeč za Jamesem Bondem (Danielem Craigem) předstírá, že zametá silnici. Má to však jednu malinkatou vadu – chlápek drží koště několik centimetrů nad zemí.

Statečné srdce

Na pozadí velké bitvy stojí moderní auto. Vzhledem k tomu, že se film odehrává ve 13. století, je docela těžké si představit, co zodpovědní lidé zobali během střihu. Každopádně to musela být docela síla.

Spider-Man

Pavoučí muž zachrání Kirsten Dunst před skupinou útočníků. Prohazuje je okny, než ji v dešti políbí hlavou dolů. Ale během jejich romantického objetí jsou okna za herečkou dokonale neporušená.

Gladiátor

Epický film Ridleyho Scotta se odehrával mnoho staletí před vozidly poháněnými palivem. Ale když se během bitvy o Kartágo jeden z vozů převrátí, na jeho zádi je vidět kanystr s plynem.

Jurský park

Trhák obsahoval asi 33 chyb, včetně scény, ve které hlavní představitel Chris Pratt mluví s herečkou Bryce Dallas Howard, aniž by se mu pohnula ústa. V jiné scéně se rozbitá obrazovka telefonu náhle objeví opravená.

Nespoutaný Django

A jedna „pikoška“ na závěr – Leonardo DiCaprio si během natáčení jedné scény ve filmu Nespoutaný Django omylem pořezal ruku, když bouchnul rukou o stůl a rozbil sklenici. Ale místo toho, aby křičel, pokračoval v charakteru. Tarantinovi se to tak líbilo, že si to ve snímku nechal. Z toho je jasně vidět, že ne každá chybička musí být negativní.

Zdroje: independent.co.uk, buzzfeed.com, indiewire.com

KAM DÁL: Prasečí červ s rty Micka Jaggera je evoluční senzací. Vytváří modré světlo a hází „soply“.

Klíčová slova: