Hotely, na které normální smrtelníci mohou zapomenout. Česká republika jich má hned několik

Four Seasons sídlí nedaleko Karlova mostu na Starém Městě
Zobrazit fotogalerii (4)
 

K bohatství neodmyslitelně patří luxus. Když se rozhodnete cestovat a vaše bankovní konto rozhodně nestrádá, pravděpodobně si neobjednáte Airbnb, ale nějaký prestižní hotel. V České republice je hned několik, ale pro normální smrtelníky se jedná o nedosažitelnou zábavu. Nebo nesmyslné mrhání penězi. O jakých je řeč?

Cizinci z celého světa se houfují v hlavním městě České republiky, a to v podstatě celý rok. Blížící se vánoční svátky jsou však v Praze proslulé hlavně díky krásným trhům na Staroměstském náměstí. Alespoň tak to vidí svět. Zajímavou destinací jsme i pro boháče a slavné osobnosti.

Kde spí celebrity, když v ulicích Prahy natáčejí nový hollywoodský film? Co prezidenti či jiní vysoce postavení politici? A co takoví obchodníci s miliardovými majetky? V hostelu vedle mladých a rozjívených studentů z USA to rozhodně nebude. Jaké jsou tedy nejvyhledávanější hotely v České republice?

Čtyři sezony

Ano, volný překlad naznačuje, že jsme list těch nejluxusnějších hotelů začali rovnou z pater nejvyšších. V samém centru Prahy totiž leží hotel Four Seasons, který ve svých útrobách přilákal nejednu světovou hvězdu. Od Justina Biebera po Katy Perry, přes Madonnu, Seana Conneryho a třeba také Dmitrije Medveděva.

Pět hvězdiček tak hotel nemá náhodou a napříč všemi servery, které doporučují hotelové bydlení v Praze, je Four Seasons na samém vrcholu. Dobrá poloha, krásné pokoje s nádherným výhledem na Karlův most a panorama Pražského hradu z něj dělají nejprestižnější a nejdražší adresu na jednorázové bydlení.

Tomu také odpovídá cena za prezidentské apartmá, které stojí neuvěřitelných 131 tisíc korun na noc. Průměrně vyjde jeden pokoj na 9 222 korun, již z Four Seasonu činí opravdu nejdražší adresu.

Mandarin Oriental

Malá Strana je samozřejmě jedno z nejkrásnějších míst v České republice. Není tak překvapením, že mnoho luxusních a nejprestižnějších hotelů se nachází právě zde. Jedním z takových je také hotel Mandarin Oriental.

I zde se mohou chlubit pětihvězdičkovým servisem, za který pochopitelně musíte zaplatit nemalé částky. Vrcholem je dvoupatrové prezidentské apartmá, které si můžete pořídit za pouhých 2 600 euro za noc. Panoramatický výhled na Prahu už v minulosti sdílela Madonna či Jennifer Lopez.

Hotel Augustine

Na Malé Straně ještě chvilku zůstaneme. Ten, kdo je všímavý a rád hledí z okénka tramvaje, když projíždí z Malostranské na Malostranské náměstí, jistě si všimnul krásné fasády a velmi dobře vypadajícího dvorku.

Hned vedle kostela svatého Tomáše a v sousedství s Valdštejnskou zahradou je totiž schován další pětihvězdičkový skvost mezi pražskými hotely. Nenápadný navenek, ale bohatý uvnitř. To je Augustine Luxury hotel v Praze. Průměrná cena za jednu noc sice poněkud pokulhává oproti těm nejdražším hotelům, ale stále je oněch 8 tisíc v průměru celkem výmluvným důkazem luxusu.

Karlovy Vary

V České republice je jen jedno místo, které může nabídkou luxusních hotelů konkurovat Praze. Tím je bezesporu město Karlovy Vary. Tradiční destinace už v minulosti lákala ty nejvýznamnější hosty Evropy. Sám Goethe by mohl vyprávět.

Dnes máme spojen luxus Karlových Varů hlavně s filmovým festivalem, který sem cíleně láká ty největší světové celebrity. Pětihvězdičkových hotelů tak v tomto lázeňském městě najdete hned několik. Co takový Grandhotel Pupp, který se objevil ve filmu Casino Royal v oblíbené sérii s agentem 007. Jsou však i jiné poklady jako hotel Savoy, Carlsbad Plaza či Imperial.