Dominika: Tloustnutí mě vzrušuje

Tloustnutí je vášeň
Zobrazit fotogalerii (9)
 

Dominika (29) má zvláštní zálibu. Ráda se s partnerem vykrmuje! To oběma přináší psychické a sexuální vzrušení. Co nám k tomu Dominika prozradila?

O čem je vykrmování? Na tohle Dominika odpověděla velice zeširoka. Dominika říká, že pro tyto vztahy je charakteristické především to, že sexuální vzrušení přináší vykrmování (feeding) a záměrné přibírání na váze (gaining) jednoho či obou partnerů. 

V anglicky mluvících zemích se pro takto orientované lidi běžně používají označení feeder (krmič) feedee (ten, kdo je krmen), nebo mutual gainer (tedy člověk, který tloustne i aktivně vykrmuje zároveň).

Navíc existuje i mnoho takto orientovaných seznamek, kde má člověk možnost potkat podobně zatíženého člověka, či vyměnit si praktické informace. Jedna taková existuje i u nás a přesto, že by se toto téma dalo označit za záležitost spíše zahraniční a v našich končinách vesměs okrajovou, objevuje se v tematických skupinách a fórech již poměrně dlouho, říká Dominika. 

Ve zkratce by se dalo říct, že jde o fascinaci obezitou (v nejrůznější míře) nebo samotným procesem tloustnutí.

Dominiko, takže se s přítelem vykrmujete? A kdo z vás je krmič a kdo ten vykrmovaný?

My dva bychom se zrovna dali označit spíš jako mutual gaineři, tedy oběma se nám tlousnutí líbí, ale aktivní krmič jsem v tomto případě já. Obezita s sebou přece jen přináší množství zdravotních problémů i omezení v běžném životě, takže jeden z nás musí zůstat aktivní.

Co přesně znamená, že jsi aktivní krmič?

Asi se to nijak zvlášť neprojevuje - kromě toho, že podstrojuju, jsem důsledná, aby všechno pěkně dojedl a občas mu nějakou tu dobrotu strčím do pusy. (Smích)

Takže se tedy vykrmujete víceméně vzájemně?

Zpočátku ano, ono je ostatně dost těžké nepřibrat, když se člověk neustále obklopuje dobrým jídlem a partnerovi vyváří. Za dobu našeho vztahu jsem přibrala cíleně přes 20 kilo a cítím se ve svém těle lépe než kdy dřív, ale mám své limity.

Co vlastně bylo spouštěčem? Je za tím touha po dobrém jídle, nebo něco víc?

U někoho to tak jistě může být, ale spíš bych řekla, že většina lidí má tyhle preference vrozené, jen se u každého mohou projevit v jinou dobu. Já jsem je začala kupříkladu pociťovat už v dětství. Prakticky od chvíle, kdy jsem si začala uvědomovat vlastní tělo a existenci lidí a věcí kolem sebe. Projevovalo se to mimo jiné zvláštními pocity při poslechu pohádek s tematikou vykrmování, jako třeba Perníková chaloupka nebo potřebou vycpávat si oblečení polštáři pro navození pocitu většího objemu.

A stejné to bylo i s partnery. Vždycky mě přitahovali muži s nadváhou, kterou by mnozí považovali za extrémní, ale z obavy z negativních reakcí okolí jsem raději nevybočovala z davu a snažila se předstírat, že sdílím většinový vkus. Teprve až informace z internetu mi pomohly plně přijmout vlastní odlišnost a tyhle abstraktní pocity pojmenovat.

Někoho vzrušuje sexy prádlo, někoho tukové polštářky

Jak probíhá vykrmování u vás doma? Kdo vaří, jak často jíte, denní rutina.

Já bych řekla, že v tomhle se nijak zvlášť nelišíme od ostatních "normálních" párů. Zajdeme si do restaurace, fast foodu, nebo si uděláme večeři doma. Jediný rozdíl je asi v množství a skladbě potravin, protože ač se to může zdát komické, přibrat není zdaleka tak jednoduché, jak to vypadá. Je to v podstatě velmi podobné procesu hubnutí, akorát v opačném gardu. Člověk musí počítat kalorie, volit vhodná jídla (samozřejmě co nejtučnější, sladká a smažená) a samozřejmě omezit pohyb. Populární jsou i tzv. gainery, tedy koktejly s vysokým obsahem kalorií. Ty jsou primárně určeny sportovcům k budování svalové hmoty, ale bez potřebné fyzické aktivity podporují spíše ukládání tuku. Obvykle jíme podle toho, jak nám to pracovní vytížení dovolí, ale nikdy nesmí chybět pořádně kalorická večeře, několik dvoulitrovek limonád a spousta sladkostí.

Když spolu takto večer jíte, užíváte si to?

Rozhodně. A nemusí v tom být ani nutně ten sexuální podtext. Dobré jídlo si vždycky užíváme.

Jak se tedy liší vykrmování coby úchylka od toho, když se lidé rádi dobře nají?

Při vykrmování není prioritní jídlo jako takové, ale výsledek - tedy váhový přírůstek nebo pocit extrémní plnosti. Zatímco jídlo si člověk obvykle vychutnává, fetiš spočívá právě v tom, přecpat se k prasknutí a užívat si ten pocit vzrušení, které to vyvolává.

Co je lepší pocit? Přecpaný žaludek, nebo výsledná obezita?

Nedokážu říct, co je "lepší", protože to spolu velmi úzce souvisí. Ale samotný pocit plnosti by mi třeba při poloviční váze určitě tak příjemný nebyl. Ale každý to má jinak.

Má vykrmování také vzájemný sexuální podtext?

Rozhodně. Mnohonásobně intenzivnější, než u sebe samého.

Takže je vzrušující ten pocit, že druhého vykrmuješ?

Přesně tak. A potom samozřejmě ten výsledek v podobě nabytých kil.

Kolik už jste oba přibrali a kde je váš cíl?

Oba kolem dvaceti, ale jsme každý v jiné váhové kategorii... Já si žádné větší cíle nedávám, ale partner by rád překonal hranici 200 kg, tak uvidíme. Všechno bude stejně záviset především na zdravotním stavu. Dokud nadváha nepředstavuje v životě zásadní překážku, je to jiné, než když začne mít vliv na většinu bežných činností. Zatím nemáme reálnou zkušenost, takže si to lze jen obtížně představit. Vím ale, že i u nás žijí lidé, kteří se dostali v rámci této úchylky na váhu daleko přes zmiňovaných 200 kg, což nás utvrzuje v přesvědčení, že to možné je.

Předhánění se obézní lidé mezi sebou v tom, kdo přibere víc?

Nevím, jak ostatní tady u nás, ale v USA, kde je tenhle fetiš zároveň i dobrým byznysem, to určitě možné je. Pro mě je to ale čistě osobní záležitost.

Ultimátum není ten nejlepší nápad. Většina lidí by si vybrala řízek

Máš z přibývající váhy přítele radost spolu s ním?

Jednoznačně. Vlastně se mi plní sen, o kterém jsem nikdy nedoufala, že by se mohl stát realitou. Potkat někoho podobně založeného a vzájemně si sednout i v ostatních ohledech je vážně hrozně vzácné.

Jak to vidíte z hlediska zdraví už teď? Nemáte zatím žádné problémy?

Musím zaklepat, že žádné závažnější problémy zatím nejsou. Kromě mírně zvýšeného tlaku a občasné bolesti v zádech si nemáme nač stěžovat.

A dlouhodobě? Kdyby se zdravotní problémy objevily, budete společně hubnout?

Snažíme se příliš si tahle možná budoucí rizika nepřipouštět a řešit problémy teprve, až nastanou. Samozřejmě, že beru v potaz i tu pragmatickou stránku věci. Ostatně bylo by nesmírně nezodpovědné ty hrozící komplikace přehlížet nebo bagatelizovat. Takže počítáme s tím, že nastanou, určitě se budeme snažit se s nimi dle získaných informací a reprodukovaných zkušeností nějak vypořádat, ale pokud to nebude opravdu nezbytně nutné, hubnout se nechystáme.

Nekomplikuje vám tloušťka sexuální život?

Komplikuje. (Smích) Ale vzhledem k tomu, že to máme nastavené jinak a naše sexuální vzrušení není vůbec vázané přímo na ten samotný akt, tak to až tolik nevadí.

A na co konkrétně tedy máte vázané to vzrušení, jestli se můžu zeptat?  

No, tohle se asi nedá napsat nijak eufemisticky, aby to znělo dobře, ale zkrátka na dotek těch špeků. Úplně stačí mazlení, cítit v ruce tu měkkost, zabořit se do ní, nebo právě pozorovat při jídle a přitom se dotýkat, a je vymalováno. (Smích)

Jak se k vašemu vykrmování staví okolí? Respektuje to?

Vlastně jsem o tom nikdy s nikým otevřeně nemluvila a nepřiznala jsem to ani některým svým "normálním" partnerům. K určité větší otevřenosti mě přiměl právě až tenhle vztah, který mi zásadním způsobem zvedl sebevědomí a pomohl mi sžít se s vlastní podstatou. Dřív jsem měla ze své váhy komplexy, přestože jsem byla relativně štíhlá. Ale nedokázala jsem vzdorovat společenskému tlaku a prostřednictvím všemožných drastických diet jsem se mu snažila vyhovět, než mi došlo, že snaha zalíbit se ostatním mi nikdy štěstí nepřinese. Teprve teď se cítím konečně sama sebou a narážky okolí házím za hlavu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru