Pražští úředníci dostanou na práci z domova nové notebooky. Koupí jim je magistrát

Nové notebooky budou splňovat nároky na techniku i bezpečnost
 

Pražský magistrát nakoupí 800 nových notebooků. Důvodem je zastaralost části vybavení a potřeba vybavit úředníky, kteří kvůli pandemii nemoci covid-19 pracují z domova na tzv. home office. Cena zakázky je stanovena na maximálně asi 18,02 milionu korun.

Příslušný materiál už schválili pražští radní, takže nákupu techniky nic nebrání. Magistrát měl k pátku 49 zaměstnanců nakažených covidem, 43 jich je v karanténě a dalších 129 v preventivní karanténě.

Na čem asi dělali doteď?

V souvislosti s pandemií zaznamenal úřad zvýšenou potřebu notebooků pro zajištění práce a magistrátní agendy z domova. „Podle aktuálních prognóz lze očekávat podobný vývoj i v nadcházejících měsících. Tato situace bude nutně klást zvýšené nároky na hardware zdroje pro zajištění výkonu práce z domova,“ píše se v materiálu.

Z celkového množství 1 135 notebooků je jich 534 starších pěti let a nemají již podporu od výrobce ani nesplňující aktuální bezpečnostní požadavky. Notebooky budou využity rovněž v kancelářích místo stolních počítačů, kdy budou napojeny na tzv. dockovací stanici a monitor. Raději se neptat, na čem asi úředníci pracovali doteď, a hlavně že dodnes stáří notebooků nikomu nevadilo.

KAM DÁL: Poslední zhasne. Česká republika je krok od toho přejít z demokracie k anarchii.