V Říčanech to dokázali. Opět tam platí zákaz průjezdu kamionů

V Říčanech u Prahy dnes opět začíná platit zákaz průjezdu kamionů. Původní zákaz vyhlášený loni v listopadu krajský úřad zrušil. Město ale podstoupilo celý proces znovu a opatření obecné povahy nyní znovu nabylo účinnosti.

22.09.2018 - 08:00   |  
Policie měla hodně práce, něco podobného se čeká i nyní
Zobrazit fotogalerii (4)

Podle krajského úřadu byly při vydání původního zákazu porušeny právní předpisy. Nedostatky se týkaly lhůt, stanovisek jednotlivých orgánů a způsobu vyvěšení na úředních deskách dotčených obcí. Město proto muselo zhruba tři desítky zákazových značek zakrýt. Dnes odpoledne je odkryje.

Říčany zákazem reagovaly na iniciativu Prahy, která avizovala podobně razantní postup proti kamionům. V Říčanech a okolí se opatření vztahuje na kamiony nad 12 tun, které nemají v místě nakládku nebo vykládku. Zákaz se týká zejména silnice druhé třídy číslo 101, která slouží jako přivaděč k dálnici D1. Kvůli nedokončenému Pražskému okruhu si tudy zkracují cestu řidiči na trase mezi Plzní a Brnem na jedné straně a Hradcem Králové či Mladou Boleslaví na straně druhé.

Na silnici 101 byly ve spolupráci s krajem už dříve umístěny vysokorychlostní váhy. Váží každou nápravu projíždějícího vozidla zvlášť. Prokázaly, že tudy každý den jezdí desítky přetížených aut. Dá se předpokládat, že pokles nákladní dopravy bude znovu velmi výrazný, což ukázala předchozí zkušenost se zákazem vjezdu. Podle odhadů šlo o úbytek zhruba tisíce nákladních vozů denně.

Rozhodnutí úředníkům navzdory: Říčany se znovu pokoušejí prosadit zákaz průjezdu kamionů. Více čtěte zde.
Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Petr Sysel (neověřeno)

To je pěkné, jezdim s NA a vozům stavební materiál.Tento Váš zákaz zaplatí mnoho zákazníků protože od D4 jiná trasa ani nevedla. Nyní nájezdu cca o 60km vice jednim směrem a stejně přes Říčany pojedu. Zákazníka to v součtu na jedné dodavce materiálu vyjde asi o 4 000kč dráž pouze na dopravě. Při představě kolik materiálu je třeba jednu budovu zákazník se řádně prohne. Občan který si v Říčanech bude stavět dům zaplatí díky jedné značce i o 70 000kč více jisté bude volit stejné vedení do funkce ty moudré hlavy.