Miss Global má vítězku z Česka. Kolem soutěže vzniká podivné podezření

Nejkrásnější dívkou na mezinárodní soutěži Miss Global se dnes v Mexiku stala Češka Karolína Kokešová. Letošní ročník Miss Global, která stojí ve stínu tradičnějších přehlídek, jako je Miss World či Miss Universe, byl sedmým.

19.01.2020 - 15:00  
Vítězkou Miss Global je Karolína Kokešová

Mexické finále provázely nejasnosti, problémy a průtahy. Vysílání na kanálu Youtube bylo nakonec přerušeno a na sociálních sítích se objevily spekulace, že akce předčasně skončila kvůli podvodům a korupci.

Později se ale ukázalo, že soutěž pokračovala i po zastavení internetového živého přenosu. Druhá se umístila dívka z Peru, třetí byla Brazilka, čtvrtá skončila Filipínka a pátá Australanka.

"Přenos finálového galavečera Miss Global trval dlouhých šest hodin a vzhledem k událostem na jeho konci bylo vyhlášení výsledků mimo kamery. Zakončení bylo vysloveně dramatické," uvedla obchodní ředitelka České Miss Veronika Farářová.

Kontroverze

"Před vyhlášením výsledků vystoupil na pódium jeden z hlavních sponzorů soutěže a finalistky obvinil z manipulace s výsledky, jelikož nepostoupila jeho favoritka z Mexika. Proti tomu se výrazně ohradila Miss Kolumbie a následně ji podpořily i ostatní dívky."

Během bouřlivého vystoupení kolumbijské zástupkyně se přenos i samotná soutěž zastavily. Dívky se odebraly do zákulisí a výsledky byly zveřejněny až po poradě vedení Miss Global.

Češka vítězkou

"Po všem, co se událo, jsem nečekala, že vůbec bude vyhlášení a tím méně, že se umístím. Doteď tomu nemůžu uvěřit, ale mám korunku, takže ano, vážně se to stalo," reagovala Karolína Kokešová, která loni skončila třetí v soutěži Česká Miss.

Jde o další světový úspěch zástupkyně České republiky. Loni v říjnu se stala třetí nejkrásnější ženou v jiné mezinárodní soutěži Miss Earth Češka Klára Vavrušková a letošní ročník České Miss "se tak stává nejúspěšnějším v celé historii soutěže," doplnila Farářová.

Klíčová slova: