Milujeme psy, ale jejich pach v bytě nechceme. Jak se ho zbavit snadno, rychle a skoro zadarmo?

I ten nejkrásnější a nejmilejší psí společník přirozeně páchne. Co s tím, abychom nežili "v psí boudě"?
 

Milujete zvířata a bez psího kamaráda si neumíte svůj život ani představit? Pak se ale také musíte po celý život potýkat s problémy, které lidé bez psích společníků neřeší. Jde o všudypřítomné chlupy a v horším případě i zápach. Právě s těmito problémy chovatelů si umí snadno poradit i jednoduše dostupní pomocníci. 

Psi jsou zkrátka cítit - ať se nám to líbí nebo ne, ať si to připustíme nebo se budeme té myšlence bránit s tím, že právě náš miláček tímhle neduhem netrpí. Možná, že jsme si na jeho zápach jen zvykli, ostatní lidé to ale mohou vnímat jinak. A tak je dobré čas od času požádat například někoho z dobrých známých, aby nám popravdě pověděl, zda v našem bytě přece jen zvířecí pach náhodou necítí. 

Jednoduše a rychle

Pokud se nám dostane odpovědi, která se sice špatně poslouchá, ale zato je jistě upřímná, je nejvyšší čas na důkladný a razantní zásah. Jak se zbavit psího pachu z domácnosti snadno a poměrně rychle? Pomůže třeba docela obyčejná jedlá soda - jako ostatně při mnoha dalších problémech v domácnosti. Právě jedlá soda totiž dokáže mimo jiné pohlcovat pachy, včetně těch psích. Potřebujeme jen trochu času a vysavač.

O zbytek se postará právě soda, kterou nasypeme na místa, ze kterých je zápach cítit - třeba z kanape, kam si pejsek zvykl lehat. Potom už stačí jen počkat, až soda po několika hodinách dokonale odvede svoji práci. Následně stačí prášek vyluxovat a je hotovo. Domácnost bude zase vonět tak, jak si přejeme. 

Loužička? Místo zlosti trocha octa

I tomu nejhodnějšímu psovi se někdy stane, že zkrátka nevydrží čekat na venčení. V tom lepším případě se pak objeví loužička na dlažbě nebo na linu, v tom horším dokonce na koberci. Zatímco koberec je v takové chvíli samozřejmě nutné důkladně vyprat, hladké plochy stačí vytřít. Ani to ale není tak jednoduché - abychom důsledně odstranili zápach, použijeme ideálně jablečný ocet, který nalijeme do vody na vytírání.

Přidat můžeme i výše zmiňovanou jedlou sodu. Pokud bychom chtěli použít už zažitou formulku: nemáme-li jablečný ocet, použijeme ten obyčejný. I ten dobře pomáhá, ale na účinky jablečného tak docela nemá. Zkusit můžeme i docela obyčejnou sodovku. Toho, kdo to ještě nezkusil, její účinky jistě překvapí. 

Chlupy v bytě mohou být minulostí

Se zvířaty se v bytě neobjevuje jen zápach, ale také nekonečné množství chlupů, až si člověk někdy říká, kde se stále berou a proč ta zvířata už dávno nejsou “plešatá”. Všechny jejich chlupy již přece musí být v koberci, na kanapi a našem oblečení. Ale ne - objevují se stále další a další… Zbavit se jich není jednoduché, ale logické řešení tady je. Za prvé je nutné důsledně dbát o péči o samotné zvíře a pravidelně jeho srst vyčesávat. Každý chlup, který řízeně vyčešeme, přispěje k tomu, že se neobjeví nikde jinde v bytě. A ty, které se přece jen nepodaří včas odstranit? 

Pomůže rukavice

Jestliže se zvířecí chlupy objeví na čalouněném nábytku, z něhož není možné je jednoduše setřít, bude nejvhodnější použít - stejně jako na samotné zvíře - gumovou vyčesávací rukavici nebo jinou podobnou pomůcku.

Stejně jako ze psa odstraníme s její pomocí chlupy i z kanape, židlí a dalších textilií potažených kusů nábytku. Jestliže na zvíře používáte jen kartáč, můžete na úklid s úspěchem použít obyčejnou gumovou rukavici. Pro zvýšení efektu a snadnosti úklidu je dobré ji mírně namočit. Úklid pak půjde jako po másle. 

Stojí to za to

Je to vlastně nikdy nekončící práce? Upřímně řečeno - ano, je. Ale každý, kdo svoje psí (nebo třeba i kočičí) přátele miluje, má jasnou odpověď. Čas věnovaný nutnému úklidu nemůže pokazit ten úžasný pocit, který nám naši čtyřnozí miláčci dávají jen svým pohledem a svojí láskou. Stojí to za to. 

KAM DÁL: Bývalý mariňák chce z Kábulu zachránit stovky psů a koček. Jeho mise vypadá dost sebevražedně.