Bývalý mariňák chce z Kábulu zachránit stovky psů a koček. Jeho mise vypadá dost sebevražedně

Pro zvířata je Paul ochotný riskovat život
 

Žije v Kábulu vedle domu, do kterého se před pár dny nastěhovali bojovníci Tálibánu. Bývalý člen královského námořnictva Paul Farthing vede kampaň za záchranu zvířat v Afghánistánu, čemuž zasvětil posledních pár let svého života. Jeho mise vypadá značně sebevražedně, přesto k ní dostal povolení z nejvyšších míst britské vlády.

Britský ministr obrany Ben Wallace souhlasil, že letadlo RAF zachrání Penův (přezdívka Paula Farthinga) tým včetně jeho 200 psů a koček, pokud se dostanou na letiště v Kábulu. Všichni z útulku Nowzad tak mají naději. Podle stanice SkyNews jde o průlom, jednání o záchraně zvířat totiž prý dlouho vypadala beznadějně.

Srdce mi rychle bušilo

„Tálibán se přestěhoval do domu vedle. Minulý týden jsme prožívali opravdu perné chvíle, k našim dveřím dorazilo deset nebo patnáct ozbrojenců. Vypadali ale dost roztržitě, přesto mi srdce rychle bušilo,“ přiznal Pen s tím, že zůstávat na místě je pro všechny velmi riskantní. Přesto nechce odejít bez zvířat.

Místa pro lidi zvířata nezaberou

Celou operaci si sám nazval "Operation Ark" a teď to vypadá, že bude mít šťastný konec. Ministr Ben Wallace už oficiálně potvrdil, že jeho týmu, lidskému i zvířecímu, bude umožněno nastoupit do charterového letu. Informaci si pak napsal i na twitter.

Farthing už dříve uvedl, že jeho zvířata nezaberou žádná místa určená lidem. Prý by byla přepravena v podpalubí letadla. Doplnil, že když se k letu dostaví celý jeho tým, bude ještě dostatek míst pro další pasažéry, letadlo má totiž kapacitu 250 míst.

 

 

 

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Sean Connery: Lamač dívčích srdcí a první James Bond byl věrný jediné ženě po celé dekády.