Zpěvačka, na jejímž koncertě zabíjel terorista, se vdala. Ze svatby Ariany Grandeové unikly zajímavé detaily

Od podzimu 2021 bude Ariana jedním z koučů americké pěvecké TV show The Voice
Foto: Profimedia.cz
Od podzimu 2021 bude Ariana jedním z koučů americké pěvecké TV show The Voice

Před čtyřmi lety se stalo jméno Ariana Grandeová v celosvětovém měřítku synonymem pro terorismus. Na koncertě americké zpěvačky v anglickém Manchesteru explodovala bomba, při brutálním masakru bylo zabito 22 návštěvníků, 119 jich bylo zraněno. Popová hvězda trpěla po události těžkým posttraumatickým syndromem. I po dalších životních kotrmelcích se však dokázala sedmadvacetiletá dětská hvězda otřepat a nyní nečekaně řekla "ano" svému příteli, realitnímu makléři Daltonu Gomezovi. 

reklama

Ariana Grandeová zahájla svou kariéru v šoubyznysu už jako patnáctiletá, a to na Baroadwayi, kde hrála v muzikálu 13. Proslavila se na dětském televizním kanálu Nickelodeon v sitcomovém seriálu o hollywoodské střední škole s názvem Victorious.

V hudebním odvětví se prosadila v roce 2014 dvěma duety s kolegyněmi Iggy Azaleaou a Nicky Minajovou. Vždy se hlasitě stavěla za práva LGBT komunity, zapojuje se do mnohých charitativních projektů a její velké evropské turné v roce 2017 bylo právě v polovině, když ve vyprodané manchesterské aréně došlo k výbuchu. 

Teroristická událost, kterou měl na svědomí občan lybijského původu, otřásla celým světem. Zvlášť proto, že atentátník útočil na publikum, které se skládalo především z náctiletých fanoušků americké hvězdy. 22 jich přišlo o život, stejný počet návštěvníků bylo vážně zraněno, dalších téměř sto bylo zasaženo úlomky z bomby nebo se poranilo při panice. Sama zpěvačka se z události nemohla dlouhé měsíce psychicky vzpamatovat. Její prvotní reakce, než se z prožitého traumatu definitivně zhroutila, však chytila za srdce celý civilizovaný svět.

Již po 11 dnech se vrátila osobně do Manchesteru, aby tam v nemocnici navštívila zraněné děti. V ten samý den proběhl v zasaženém městě i velký charitativní koncert, jako podpora pozůstalým po obětech teroristického útoku a pro také všechny, kteří měli to štěstí a výbuch přežili. Na dojemné show vystoupily kromě Ariany Grandeové i kapely Coldplay a Take That, Kate Perryová, Miley Cyrusová a další. 

Nezdary v soukromí

„Myslím, že bych o své zkušenosti vůbec neměla mluvit, neměla bych nic říkat,“ pronesla se slzami v očích pro časopis Vogue rok po události. V květnu 2018 si nechala za levé ucho vytetovat včelku jako vzpomínku na oběti a symbol města Manchester, v němž se masakr odehrál. Na pódia se Grandeová vrátila v roce 2019, kdy zavítala i do Prahy. Mezitím se musela vypořádat s nezdary také v osobním životě.

V září 2018 se předávkoval její expřítel Mac Miller, americký rapper, kterého hluboce milovala a už jako kamaráda se ho snažila velmi intenzivně podporovat v boji s démony. Na jeho počest byl natočen projekt "thank you, next", z jehož vzniku si sama na moc nepamatuje. „Byla jsem opilá, několik měsíců a vůbec si nepamatuji, jak těch 10 skladeb vzniklo. Ale jsem za ně ráda,“ přiznala v rozhovoru pro Vogue. V tu dobu již chodila s komikem Petem Davidsonem, ten ji dokonce požádal po pár měsích vztahu i o ruku. Jejich rozchod o tři týdny později proto její fanoušky šokoval. 

 

Svatba po roce vztahu
V roce 2020 natočila Ariana Grandeová své šesté studiové album Position, které pojala jako odhalení svého nového vztahu. Již předchozí singl s Justinem Bieberem dal nahlédnout do jejího soukromí, kdy v klipu vyšlo najevo, že je opět zamilovaná. V období hluboké karantény identifikovali fanoušci jejího "nového spolubydlícího" jako realitního makléře Daltona Gomeze. Jejich vztah ustál nejen domácí vězení, ale i nepříliš velký komerční úspěch této Arianiny desky.

Na instagramu oznámili před Vánocemi zasnoubení a téměř po roce partnerského života šťastnou událost. Ariana a Dalton se právě vzali na soukromém obřadu, kterého se zúčastnilo jen méně než 20 nejbližších obou zamilovaných. Akt proběhl v historickém domě Ariany Grandeové v kalifornském Montecitu a komentovala jej pouze její manažerka: „Obřad byl malý a intimní. Všichni byli velmi šťastní a plni lásky.“

KAM DÁL: Testování na covid ve firmách má smysl. Osobní zdraví a zachování provozu firmy je základ. A tisk certifikátu na pár kliknutí.

reklama
#ze společnosti #svět #zahraničí #světová hvězda #Ariana Grande #Dalton Gomez #svatba #zpěvačka

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.