Kafilerie na lidi. Orličtí vrazi chtěli v Praze vybudovat linku na likvidaci lidských těl

zajímavost

Nechat mizet beze stopy. Mezinárodní podnik, který plánovali orličtí vrazi, jeden z nejznámějších zločineckých gangů v historii Česka. Svých obětí se zbavovali házením do přehrady, brzy se to ale mělo změnit. Koupili si totiž dům, ve kterém chtěli udělat důmyslnou továrnu, kafilerii na lidi.
 

reklama

V Praze stojí na pomezí Vysočan a Libně moderní rezidence. Hranaté tvary, nenápadné barvy, plakát lákající k prodeji posledních bytů. Na jejím místě ale ještě před dvěma lety stál dům, který měl úzkou souvislost s jednou z nejznámějších vražedných kauz Česka. Koupili si ho totiž orličtí vrazi proto, aby z něj vybudovali továrnu na smrt.

Zařízení jako v kafilerii

Továrna na smrt zní, pravda, poněkud nadneseně, nicméně lépe se asi to, co chtěla parta kolem Karla Kopáče v domě zřídit, nazvat nedá. Ve čtvrti plné nádherných vil a starých domů totiž chtěli vybudovat doslova fabriku na likvidaci těl svých, ale i cizích obětí. „Zajímali se o koupi šrotovacího mlýnu na maso, jaký se používá v kafileriích. Policie si tenkrát myslela, že chtěli zavražděné lidi mlít na kusy a vypouštět do odpadu,“ vypráví v dokumentu Polosvět režisér filmu Sametoví vrazi Jiří Svoboda, který měl možnost prostudovat policejní spisy orlických vrahů. 

Prosperující firma na vraždy

Tohle ale rozhodně nechtěli dělat jen se svými oběťmi. Vymysleli totiž, že podobná továrna na mizení lidí by také mohla fungovat jako služba ostatním zločincům. Potvrzuje to i novinář Josef Klíma, který měl možnost mluvit s hlavou gangu Karlem Kopáčem dříve, než ve vězení spáchal sebevraždu. „Zamrazilo mě, když mi prozradil, že měli daleko víc zakázek, že měli víc lidí, které měli oddělat. Opravdu to byla prosperující firma,“ nechal se slyšet.

Nahoře posilovna, dole jatka

Dům na Proseku měl fungovat i jako posilovna, dokonalý zastírací manévr právě pro výše zmíněný podnik. Kopáč, Kuna i Černý měli k posilovnám velmi blízko, právě v jednom takovém podniku v Podolí se dali dohromady. Jako soukromé fitness centrum byl maskován i dům v Rudné u Prahy, kde spáchali prvních několik vražd a připravovali tam těla na likvidaci ve vodní nádrži Orlík. 

Dům ještě nedávno stál

Autor článku se k poloze domu dostal před dvěma lety a nestačil se divit, když vilu, kterou si za tímto účelem vrazi koupili, našel v podstatě v původním stavu. Bylo vidět, že se kolem domu chystá stavba, všechno ale nasvědčovalo tomu, že se její příprava táhla pořádně dlouho. Lidé kolem tehdy neměli ani tušení, že se v domě něco takového chystalo. Protože stavba byla volně přístupná a prázdná, byla možnost podívat se i dovnitř. Žádná připomínka toho, co se z domu měla stát, se tam ale nenacházela. Jediné, co autora textu tehdy vyvedlo z míry, byl spící bezdomovec, na kterého v polorozpadlém sklepení domu málem šlápnul. Jak tehdy dům vypadal, se můžete podívat ve fotogalerii.

Podívejte se na další díly seriálu o orlických vrazích:

S nevinnou tváří chodil po Praze a nabízel vraždy. Příběh Mimíska, nejobávanějšího člena orlického gangu

Invalidní šéf gangu orlických vrahů se při dramatickém zatýkání střelil do rozkroku

Matka jednoho z orlických vrahů měla v domku v Mnichovicích otroky. Vlastní syn ji zabil na narozeniny

https://www.ctidoma.cz/clanek/zajimavosti/kafilerie-na-lidi-orlicti-vrazi-chteli-v-praze-vybudovat-linku-na-likvidaci-lidskych-tel-79379
reklama
#dům #krimi #Vladimír Kuna #Orličtí vrazi #Karel Kopáč
reklama

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.