Krasavec ze seriálu ZOO je novým idolem, Haďák zastínil dokonce i Gránského. Kdo je tento sympaťák?

Richard Genzer hraje v ZOO vášnivého kuchaře s vytříbeným smyslem pro humor
Zobrazit fotogalerii (19)
  |   osobnost

Trochu podivínský, přesto neuvěřitelně sexy, myslí si nejedna žena u televizní obrazovky. Taková role byla napsána právě pro Šimona Bilinu alias seriálového Adama Hrušku, zvaného Haďák. Pusa s Ančou, na kterou všichni netrpělivě čekali, mlaskla konečně minulý čtvrtek v hlavním vysílacím čase. A srdce divaček plesá! Kde se vzal představitel role, která předčila jistou zář Davida Gránského?

Šimon Bilina ztvárnil seriálového veterána z Afghánistánu, se kterým se život příliš nemazlil. V ZOO pracuje vlastně z protekce, jeho dědeček tam byl totiž léta ředitelem a dodnes je všemi uctíván jako modla.

Ostatní kolegové ho považují za divného a nedostupného, který se společných obědů nikdy neúčastní. To se však nedá říct o šarmantním Šimonu Bilinovi, který ho ztvárňuje. S ním by nejedna divačka šla na oběd hned! Kdo je ten, který překonal ve své seriálové popularitě i Davida Gránského, který je jindy sázkou na jistotu? 

Nebreč, bulíku

Seriálový princ na bílém koni, který okouzlí bohatou Anču, o které vlastně tak úplně neví, že je bohatá, je ve skutečnosti duší i tělem umělec. Jeho seriálová věta brečící Anče „Nebreč, bulíku,“ obměkčila srdce tisíce žen a už skoro zlidověla. Šimonovi je ve skutečnosti 26 let a pochází z Příbrami. Pochází z umělecko-lékařské rodiny a jeho kořeny sahají až na Ukrajinu, do Francie a Ameriky. 

S kým by měla být Anča?

S Haďákem!
66% (83 hlasy)
Určitě s Albertem.
34% (42 hlasy)
Celkem hlasů: 125

V seriálu hraje ošetřovatele hadů, se kterými musí také při natáčení manipulovat. Strach ale při natáčení nemá. Jak prozradil pro magazín Lifee.cz: „Opravdu se jich nebojím, nemám důvod. Život vedu tak, aby ke strachu nedocházelo. Jakmile se nějaký strach vyskytne, tak je přeci nádherné prozkoumat, co za ním stojí. Na opačné straně toho strachu je obrovské bohatství, touha nebo vysvětlení." V seriálu nejsou hadi k vidění příliš často, zřejmě si televize uvědomuje, že taková zvířata by mohla některé diváky spíše děsit a seriál by mohli vypnout. 

V seriálu ztvárňuje Adama Hrušku alias Haďáka

Muž mnoha reklam

Šimon vystudoval na osmiletém gymnáziu ve středočeských Sedlčanech, potom pokračoval studiem činoherního herectví na JAMU. Už za dobu svých studií hostoval v Národním divadle Brno. Jeho šarm neušel ani reklamním agentům, kteří ho obsadili do mnoha reklam, např. pro společnosti Jacobs, Baťa, Amaffi, Bosch, Bonoo, Zonky, Zlatopramen, Notino, Samsung, Pilsner Urquell nebo prestižní Coca-Cola.

Role Adama Hrušky v seriálu ZOO je pro něj jedna z největších v jeho zatímní kariéře. Zářil také ve filmu General, kde ztvárnil Bohumila Kafku. Diváci ho mohli také vidět v epizodních rolích seriálů Odznak Vysočina nebo Šéfka. Objeví se také v připravovaném muzikálu Branický zázrak, který bude mít premiéru už 16. 5. 2022. Vidět jste mohli Šimona i v několika klipech českých indie kapel.

Muž vděčný a pokorný

Pradědeček Šimona byl dramatik, režisér a zakladatel divadelního spolku, druhý pradědeček byl skladatel a hudebník. Umělecké geny má tak zkrátka v krvi. V současné době se Šimon mimo herectví věnuje také režii, psaní a zpěvu. Na svém Instagramu se projevuje jako pokorný a vědomý mladík, který často cituje moudra z knih, je vděčný životu a umí si užívat maličkostí. 

Co řekl o natáčení s hady? "Hadi jsou velcí učitelé, pokud jsou správně pochopeni. V západní kultuře je had nejhorším symbolem. Staroindické národy chovaly k hadům silnou úctu, vnímaly je jako symbol moudrosti a intuice pro jejich schopnost stát si za svým, okamžitě jednat, nést zodpovědnost za svá rozhodnutí. Jako symbol toho, že jsme všichni spojeni a že naším životním úkolem je kvést, odhazovat vrstvy (kůže), odhazovat nepotřebné." uvedl pro denik.cz.

Zdroj: actorsmap.cz, simonbilina.cz, Instagram Šimona Biliny, lifee.cz, denik.cz

KAM DÁL: Pravda o lukrativním byznysu: Můžete si koupit pozemek na Měsíci?

Klíčová slova: