Zlatovláska Jorga Kotrbová: Hvězdná sláva jí byla na obtíž, raději měla klid u koní

Jorga Kotrbová měla raději svůj klid
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Herečka Jorga Kotrbová se narodila v roce 1947 a patří mezi naše nejtalentovanější herečky. Jorga proslula legendární rolí krásné Zlatovlásky ze stejnojmenné pohádky. Herečka byla velmi obsazovaná a režiséři ji zbožňovali. Přesto se nakonec rozhodla, že se stáhne do ústraní a bude si užívat klidu v anonymitě. Jorga Kotrbová neunikla sice pomluvám, ale glanc si drží stále. 

Proslavila ji role nádherné Zlatovlásky

Jorga Kotrbová ztvárnila desítky rolí, ale lidé ji mají většinou zapsanou v paměti jako legendární Zlatovlásku. Herectví se Jorga věnovala od čtrnácti let, ale větší zájem o svoji osobu zaznamenala natočením pohádky Zlatovláska.

Talentovaná herečka je známá také z filmu Utrpení mladého Boháčka. Jorga Kotrbová šla z role do role, ale sláva a pozornosti jí nebyly příjemné. Kotrbová pověsila herectví na hřebík před více než patnácti lety a žije spokojeným životem v anonymitě na venkově. 

Dabérské eso

Jorga Kotrbová miluje zvířata a v minulosti si pořídila domek v Ludvíkově pod Smrkem a na přilehlém pozemku si zřídila cvičiště pro koně. Do Prahy jezdí jen v nutných případech a pozornost lidí jí nechybí. Kdyby nebyla herečka, patrně by se stala veterinářkou. Osud tomu ale chtěl jinak. Kromě herectví je Kotrbová považována za vynikající dabérku. Třeba v legendárním seriálu M.A.S.H. dabovala postavu majora Hulliganové. 

Ukončení herecké kariéry nikdo nečekal 

Herecké řemeslo pověsila představitelka Zlatovlásky na hřebík před více než patnácti lety. Její odchod ale mnohé zaskočil. Herečka neunikla pomluvám o tom, že se nedokázala smířit se stárnutím. Jorga přitom ze všeho nejvíce miluje klid, přírodu a zvířata. 


Zdraví a styl

Historie