Dana Drábová: Jádro má to nejlepší teprve před sebou

18. října 2016 se Drábová setkala s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou, který přijel do Prahy v rámci konference Forum 2000
 

Dana Drábová je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, je držitelkou tří doktorátů a byla jí udělena medaile Za zásluhy I. stupně. Přesto - existuje ještě něco, co ji ohledně jaderné fyziky dokáže překvapit? Jaký energetický mix je podle ní ideální pro Českou republiku a proč roste cena energií?

Dostavba jaderné elektrárny Dukovany jako jasná priorita. Nebo je to podle Dany Drábové jinak a veškeré síly by se měly nejprve koncentrovat na Temelín? V čem vůbec podle ní spočívá naše neschopnost dokončovat velké projekty? Jaký typ obnovitelných zdrojů v Česku dává podle této odbornice největší smysl, můžeme být v budoucnu závislí na Rusku?

Dana Drábová je také politicky aktivní, stále je místostarostkou Pyšel, v letech 2016 až 2017 vykonávala funkci zastupitelky Středočeského kraje. 

S hlavním ekonomem BHS Štěpánem Křečkem si povídali o energetice a budoucím vývoji našeho energetického mixu. Rozhovor najdete zde:

KAM DÁL: Alexandr Vondra: Svět máme svěřený a měli bychom ho vracet lepší.


Životní styl

Zdraví

Hobby