Pokorná Jermanová volá po politické slušnosti. Komické, když vám šéfuje Babiš

Ustavující zasedání v Benešově bylo rušné. Nově vzniklá koalice si možná spletla sál s ukázkou moci, část opozice se naštvala a odešla. Popravdě řečeno, nic moc neobvyklého. Zvláštní však je, s jakými slovy radu města opouštěla i novopečená zastupitelka a zároveň hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Podle její facebookového profilu chováním koalice utrpěla demokracie a slušnost. Což je z jejích úst hodně paradoxní.

23.11.2018 - 10:00   |  
Slušnost u nás dostává na frak už hodně dlouho
Zobrazit fotogalerii (3)

Pokud chtěla Pokorná Jermanová někoho rozesmát, povedlo se jí to. Brát si do úst demokracii v době, kdy má za šéfa trestně stíhaného Andreje Babiše, bývalého agenta StB a muže, který není schopen dostatečně vysvětlit mnoho prazvláštních rozhodnutí směrem k policii, nákup dluhopisů, jmenování svých podporovatelů do nejrůznějších vlivných pozic či možný únos svého syna na Krym a další kroky, je hodně komické.

Slušnost není slabost

"Přestože nové vedení města má z 23 zastupitelů většinu 17 hlasů, neváhalo postavit volební řád tak, aby nebyla možná diskuse, ani možnost navrhnout protikandidáta. Omlouvám se tímto našim voličům, ale tímto nám není umožněno vykonávat mandát. Když se kolega ohradil proti tomuto, ozval se z obecenstva výkřik "drž hubu". Rozhodli jsme se tomuto nepřihlížet a odešli jsme," napsala si na facebook Pokorná Jermanová. 

Nezbývá, než s ní souhlasit. Pokud opravdu zazněla takováto slova, je to na pár facek, takto by se politik chovat neměl. "Nové vládě Benešova přejeme mnoho úspěšných kroků, které povedou k dalšímu rozvoji města, protože Benešov nepatří jednomu či druhému politickému uskupení, ale nám všem, kteří zde žijeme. A slušnost není slabost!" dodala hejtmanka. 

To jsou ale paradoxy

Slušnost není slabost? Opravdu myslí vážně brát si tato slova do úst? I v tomto má samozřejmě pravdu, slušnost opravdu není slabost. Ale fakt to slyšíme od místopředsedkyně hnutí, jehož boss se velmi často chová hodně za hranicí slušného chování a spíš to vypadá, že má pocit, že mu Česká republika patří? Tak to je velký paradox. Nebo kampaň?

Mít premiéra, který může být bezpečnostním rizikem a mohl by ovlivňovat policii v kauze svého možného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo a který mnohokrát prokazatelně lhal, je podle Pokorné Jermanové tedy zřejmě slušné a korektní. Zvláštní metr. Na zvednutí obočí je i fakt, že si hejtmanka nechá svůj zastupitelský mandát. Nemluvil pan Babiš náhodou o tom, že kumulace funkcí v jeho hnutí není možná? No, dobrá tedy, zastupitelstvo se asi nepočítá.

Jak to v Benešově bude?

V Benešově volby vyhrála Volba pro Benešov s velkým náskokem, získala 11 křesel v zastupitelstvu. Druhé skončilo ANO se třemi mandáty a stejný počet křesel má i třetí ODS. Kandidátka STAN Spolu PRO Benešov s podporou KDU-ČSL získala dva mandáty, stejně jako Piráti, kteří se ucházeli o hlasy voličů s podporou Strany zelených. ČSSD a KSČM v novém zastupitelstvu obsadily po jednom křesle.

Starosta Benešova a lídra vítězné Volby pro Benešov Jaroslava Hlavničku na tento post podpořilo 20 z 23 zastupitelů. "Chtěl bych vám všem poděkovat, co tady jste, za vaši letošní volbu, kterou jste jasně řekli, kterým směrem se má město ubírat," řekl po svém zvolení.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Václav (neověřeno)

Počkejte do příštích voleb tu mocichtivou prolhanou babu kopněte do řiti.

Honzajà (neověřeno)

To je ta dáma, co v Benešovské nemocnici všechny pacienty předbíhala se slovy, že ona je VIP a musí být přednostně ošetřena, přičemž se hrubě a sprostě vyjadřovala k personálu nemocnice? Tak ta má co poučovat o slušnosti.

Luboš (neověřeno)

Drobná připomínka k článku. Účastnil jsem se tohoto zasedání. Skutečnost byla trochu jiná. Zastupitelstvo bylo seznámeno s návrhem volebního řádu. Tedy ve znění, že strany navrhnou své kandidáty a to v pořadí úspěšnosti stran. Po návrhu následuje hned volba. Podotýkám, že se jednalo o stejný volební řád, jakým byla před třemi lety paní Jermanová volena do rady. Nikdo (ani paní Jermanová) neřekl nyní k tomuto volebnímu řádu žádnou připomínku. Navíc u návrhu volebního řádu byla možnost diskuze. Proč zde neřekla svoje připomínky? Nebylo nic. Tak byl volební řád takto schválen (ve standartní formě). Že následně si ohřívá svoji politickou polívčičku a odchází, to už je její věc. Občané při jejich odchodu jim to dali dostatečně najevo. A to až způsobem se kterým moc nesouhlasím.

Miroslav Hrubý (neověřeno)

Po "odhalení" paní Hejtmanky Jermanové že "utrpěla demokracie a slušnost" se aktuální stává Konfuciova, 2500 let stará otázka. Zejména jako varování: „Jak mohou lidé zbabělí a nečestní politici sloužit demokracii? Takoví se třesou strachem, - zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli, kdy úřad dostanou, se třesou strachy, aby o něj nepřišli. Začnou-li se třást strachem, aby o úřad nepřišli, není nic, čeho by nebyli schopni - aby si úřad udrželi…!“

Miroslav Hrubý

Po "odhalení" paní hejtmanky Jermanové, že "utrpěla demokracie a slušnost" se aktuální stává Konfuciova, 2500 let stará otázka. Zejména jako varování: „Jak mohou lidé zbabělí a nečestní politici sloužit (knížeti)- zde demokracii? Takoví se třesou strachem, - zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli, kdy úřad dostanou, se třesou strachy, aby o něj nepřišli a není nic, čeho by nebyli schopni - aby si úřad udrželi…!“ "