Kristýna Ryška

Kristýna Ryška

Herečka, která získala svou popularitu rolí v nekonečném seriálu Ulice, se narodila 1. května 1985. Umělecké nadání měla již jako dítě. Rodiče ji proto dali do hereckého kroužku. 

Debutovala ve snímku německého režiséra Veita Helmera Absurdistán. Diváci si ji mohou pamatovat také z film Bábovky, který vznikl podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové, bývalé ženy známého fotografa Tomáše Třeštíka.

Dvakrát u oltáře

Ryška byla vdaná za scenáristu Matěje Podzimka, se kterým se poznala právě během natáčení Ulice. V roce 2019 se rozvedli, Podzimek poté přijal za ženu herečku Evu Josefíkovou, se kterou má dceru. Kristýna si vzala ekonoma a šéfa folklorního souboru Jana Ryšku, s nímž má syna Toníka. Během pandemie se z Prahy zpátky přesunula do Rožnova pod Radhoštěm.

Po rodičovské dovolené se vrátila jako Irena Mašková v seriálu Zlatá labuť, kde exceluje noblesou, perfektními dialogy i svým hereckým výkonem. Diváci jsou právem z její role nadšení. Ačkoliv se nechala slyšet, že měla trochu strach, jak natáčení se synem zvládne, dnes si cesty vlakem o samotě užívá. Prý nejraději otevře dobrou knihu.

Stránky