Hvězda Pobřežní hlídky skočila jako porotce v podprůměrné show. Osudem Davida Hasselhoffa byl alkohol a hamburger

David Hasselhoff a jeho nejslavnější role
 

Kdo prožil dětství v devadesátých letech, nemohl se jménu David Hasselhoff vyhnout. Legendární Mitch Buchannon z Pobřežní hlídky či Michael Knight z populárního seriálu s mluvícím automobilem. To je jen destilát hvězdných momentů kariéry této nezapomenutelné televizní figurky. V současnosti to už tak slavné není a spíše než slávu zažívá retro ozvěnu své dávné minulosti.

David Hasselhoff není jenom herec, ale také producent a zpěvák. Pokud si pod jeho jménem představíte jenom postavy z televizních seriálů, jednu podstatnou součást Hasselhoffa opominete. I v České republice se totiž pevně usadil v populární novácké hitparádě s hitem Hooked on a feeling. Pravděpodobně nejbizarnější videoklip si můžete s radostí a pro radost připomenout zde. Hudba, to je zároveň poslední záchranná brzda kariéry této živoucí legendy. Ta se v showbyznysu drží zuby nehty. Víte jak? 

Nejzářivější hvězda

Na místních vysílacích vlnách se pochopitelně tvář Davida Hasselhoffa poprvé objevila až po pádu komunistického režimu. V osmdesátých letech však byl již dávno zapsaný jako vycházející televizní legenda, a to hlavně díky jednomu zásadnímu seriálu, který s několikaletým zpožděním zaútočil na imaginaci i českých kluků a holek. 

Mluvící černý automobil v seriálu Knight Rider byl jednoduše hit a jeho řidič Michael taky. Kromě toho se u nás spustil druhý velmi významný seriál jeho kariéry. Baywatch, kde byl aktivní hlavní postavou od roku 1989 do roku 2000, z něj udělal celosvětovou hvězdu první kategorie. Dokonce dle Guinessovy knihy rekordů se jednalo o nejsledovanějšího muže v televizi na celém světě. 

Další velké role už nepřicházely, což ho donutilo se více soustředit na nový žánr zábavního průmyslu. Stal se z něj zpěvák na plný úvazek a po poslechu několika jeho písní vás nepřekvapí, že největší úspěch slavil v Německu a Švýcarsku. 

Opilý porotce

Pozdější léta v jeho kariéře jsou ovlivněna poněkud nežádoucím úspěchem na sociálních sítích. Jako virální se stalo jeho video, kde jí v podroušeném stavu hamburger v poněkud nedůstojné pozici, a aby toho nebylo málo, video pořídila jeho dcera.

Skoro až umělecká studie, která připomíná konceptuální dílo Andyho Warhola, jenž také pojídal hamburger před kamerou, ovšem za zcela střízlivého stavu, měla na Davida fungovat jako mediální facka. 

Od té chvíle se kariéra Hasselhoffa nemohla zbavit alkoholického stigmatu. Stala se z něj legendární figurka devadesátých let, která bojovala a stále bojuje o přežití v těžkém světě celebrit. V posledních letech se na veřejnosti nejvíce zapsal jako porotce talentové show Britain Got talent. Porotcem byl také v americké, ale i v belgické verzi tohoto pořadu. 

Jednalo se však spíše o legrační pokusy o vzkříšení. David Hasselhoff je však nepopiratelný hrdina chlapeckých dobrodružství a hlavně idol žen, které by i dnes neodmítly pozvání na skleničku a hamburger. 

KAM DÁL: Když se plastické operace vymknou kontrole. Donatella Versace vypadá jako oživlá mumie


Zdraví a styl

Osobnosti