Šéf Facebooku v ohrožení? Za bezpečnost Zuckerberga zaplatili 22,6 milionů dolarů

Zuckerberg se předloni stal podruhé otcem
Zobrazit fotogalerii (3)
15.04.2019 - 10:00  

Společnost Facebook loni vydala na zajištění bezpečnosti svého šéfa Marka Zuckerberga 22,6 milionu dolarů (512,3 milionu korun), výrazně více než o rok dříve, vyplývá z dokumentů zveřejněných touto firmou.

Přímo za ochranu Zuckerberga a jeho rodiny Facebook loni zaplatil téměř 20 milionů dolarů, v roce 2017 to přitom bylo "jen" devět milionů dolarů. Zuckerberg také dostal 2,6 milionu dolarů k tomu, aby pro svou osobní potřebu mohl využívat soukromá letadla. Podle firmy jde o součást celého souboru bezpečnostních opatření.

Facebook se stal terčem kritiky za svůj údajný podíl na ovlivňování posledních amerických prezidentských voleb ze strany Ruska. Přístup firmy k ochraně soukromí se loni také dostal do centra pozornosti po zprávě, že analytická společnost Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů Zuckerbergovy sociální sítě.

Navzdory tomu, že se Zuckerberg patrně obává o bezpečí sebe i své rodiny, zveřejňuje na sociálních sítích fotky ze svého soukromého života. Šéf Facebooku se v roce 2012 oženil s dětskou lékařkou Priscillou Chanovou. Dlouho se pokoušeli o dítě, Chanová ale třikrát potratila. Dnes už ovšem mají dvě dcery, tříletou Maximu a téměř dvouletou August.

Mark Zuckerberg založil společnost Facebook v roce 2004. Vlastní v ní významný podíl a je jejím generálním ředitelem. Hodnota Zuckerbergova majetku se odhaduje zhruba na 72,7 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu Kč).