Francouzská řádová sestra přežila covid a oslaví 117. narozeniny. Nebála jsem se, říká

Pozitivní mysl a víra, to je prý nejlepší lék na všechny nemoci
 

Nejstarší obyvatelka Evropy, francouzská řádová sestra André, prodělala covid-19 a tento týden oslaví 117. narozeniny. Sestra André, vlastním jménem Lucile Randonová, strávila měsíc v karanténě ve svém pokoji v domově s pečovatelskou službou v Toulonu. Největší strach měla o ostatní obyvatelky, napsala stanice BFM TV.

„Ne, nebála jsem se, protože se nebojím smrti... Jsem tu s vámi ráda, ale přála bych si být někde jinde se svým starším bratrem, dědečkem a babičkou,“ řekla sestra André stanici BFM TV.

Duševně je na tom dobře

Podle mluvčího zařízení, kde sestra André pobývá, se jí daří dobře. Ač slepá, duševně je v dobré kondici a narozeniny oslaví s několika málo přáteli. Nemoc covid-19 u ní proběhla prakticky bez příznaků.

Lucile Randonová se narodila 11. února 1904, což z ní činí druhou nejstarší osobu na světě za o necelý rok starší Japonkou. Jeptiškou katolického řádu je sestra André od roku 1944. Covidem se nakazila letos v lednu přímo v pečovatelském domě, stejně jako dalších 80 z 88 obyvatel. Deset jich nemoc nepřežilo.

KAM DÁL: Hanku opustil manžel, nechal ji s obrovskými dluhy. Musela se i s dětmi vystěhovat a skončila na psychiatrii.