Gay zabíjel homosexuály, desítky jich umučil. Co dnes dělá muž, který se nikdy nepřiznal?

Randy Kraft na policejním snímku po svém zatčení
  |   zajímavost

V kriminálních dějinách Spojených států najdeme celou řadu sériových a velmi brutálních vrahů. Odborníci se shodují, že Randy Steven Kraft byl na samém vrcholu pomyslného žebříčku. Spáchal obrovské množství vražd a všechny oběti mučil.

Randy Kraft měl přitom všechny předpoklady vést úspěšný a normální život. Ve škole měl dobrý prospěch, byl inteligentní, jeho IQ bylo údajně 129. Co ho brzdilo, byla jeho sexuální orientace. Byl homosexuál, nicméně si to sám sobě a ani okolí nechtěl přiznat. Na vysoké udržoval vztahy s muži, postupně ztrácel zájem o studium a nakonec ho ani nedokončil.

Vstoupil do řad vojenského letectva, což byl opět prestižní a velmi dobře placený job. Tam se rozhodl, že už svoji orientaci nadále tajit nebude a veřejně se k ní přihlásil. Z letectva ho rychle vyhodili pod smyšlenou záminkou, pravý důvod byla sexuální orientace. Kraftovi se v té době v hlavě všechno pomotalo.  

Oběť mu utekla, policie to nechala být

Nikdy přesně nevysvětlil, proč se svými strašlivými vraždami začal. Každopádně si vybíral homosexuály, kterým mrzačil genitálie. Souvislost s jeho vlastní homosexualitou je dost pravděpodobná. První pokus o vraždu se nepovedl a mohl být jeho poslední. Třináctiletého kluka, který byl na útěku z domova, nalákal k sobě, kde jej bil a znásilňoval několik dní.

Chlapci se povedlo utéct, ale policie věc odbyla i proto, že kluk nevypovídal zdaleka o všem a omezil se jen na bití a podávání omamných látek. U Krafta při prohlídce nic nenašli, a tak to celé nechali prostě plavat. Kraft sám později řekl, že to byl moment, kdy si uvědomil, že mu takové věci mohou lehce projít. Policie je neschopná a na podobné věci kašle.

Začal postupovat metodicky. Navštěvoval bary, kde k sobě zval homosexuály, dost často vojáky. Už v autě je ale omámil a začal na nich své zvrhlé dílo. Pálil jim genitálie a bradavky, znásilňoval je předměty, řezal, kastroval, vypíchával oči, postupně škrtil, sypal do úst hlínu… Těla nešťastníků pak vyhodil u cesty a odjel. Někdy je předtím rozřezal na kusy.

Policie nebyla tak neschopná, jak si myslel, a celkem rychle pochopila, že mrtvoly spolu souvisí a jde o řádění sériového vraha. Dokonce se ocitl několikrát na seznamu podezřelých, jenže policie na něj nikdy nic neměla. Oficiálně byl programátor a slušný člověk, který jen shodou okolností byl občas viděn s některou z obětí.

Odhalila ho náhoda

Nakonec, jak už to bývá, pomohla banální náhoda. Při policejní kontrole na silnici u něj policie našla mrtvého muže se sundanými kalhoty. Muž byl mrtev, kolem byla spousta krve, Kraft, který měl rozepnutý poklopec, odmítal cokoliv říct.

U něj doma byly nalezeny desítky fotek zjevně mrtvých lidí a také zápisník s šifrovanými poznámkami, jako třeba STABLE, ANGEL, HARI KARI, DOG, DEODORANT, MARINE HEAD. Celkem 62 jmen ve dvou sloupcích. FBI trvalo několik let zjistit, kdo je kdo, a zdaleka ne všechny oběti se podařilo dohledat. Amatérští řešitelé záhad se jeho seznamem probírají dodnes a hledají další oběti.

Oběti se hledají dodnes

Obviněn tak byl z vraždy jen těch, u kterých byla identita prokázána a existovaly důkazy. Soud vyslechl 160 svědků a táhl se třináct měsíců. Kraft jakoukoliv vinu odmítal a vše označoval za komplot policie proti němu, protože je gay. Obhajoba tvrdila, že nezabil vůbec nikoho. Soud nakonec odsoudil Krafta k doživotí bez možnosti propuštění. Ve vězení sedí dodnes a stále tvrdí, že nezabil ve svém životě jediného člověka.

Zdroj: allthtatsinteresting.com

KAM DÁL: Sériového vraha Mrázka vzrušovalo zabíjet ženy.