Kim Jong-un: Desetiletí barbarské vlády. Jakých nepředstavitelných hororů byl za tu dobu schopný?

Kim Jong-un přestupky nepromíjí, trestá je obzvlášť krutými veřejnými popravami
  |   zajímavost

Nelítostný vůdce Severní Koreje za deset let své vlády dokázal, že se nezastaví opravdu před ničím. Z toho, co všechno provedl, vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Únosy nevinných občanů a popravy plamenometem nejsou v zemi novinkou, to ale zdaleka není vše.

Kim Jong-un nastoupil v Severní Koreji k moci v roce 2010, v zemi tedy vládne již přes deset let. Za tu dobu stihl všechny přesvědčit o tom, že pro zachování jeho moci a kontroly nad občany země je schopný udělat téměř cokoliv, jak informoval web Daily Star.

Tento diktátor není známý jen pro svou krutost, ale také pro své výhrůžky USA. Na sociálních sítích hned několikrát vyhrožoval Spojeným státům americkým jadernou válkou. Bývalý prezident USA Donald Trump ho dokonce veřejně označoval jako "Malého raketového muže".

Takto "nepřívětivý" ale není pouze k Američanům, ale dokonce i ke svému lidu. Toto jsou jedny z nejkrutějších činů, kterých se dopustil.

Poprava plamenometem

Dokonce ani vysoce postavení politici nemají v Severní Koreji nic jisté. V roce 2014 popravil Kim Jong-un tamního náměstka ministra veřejné bezpečnosti obzvláště krutým způsobem, zaživa ho upálil plamenometem.

Domníval se totiž, že svými vazbami na určité členy jeho rodinného kruhu ohrožuje jeho postavení v zemi. Označil ho za nepřítele státu, a tím jeho děsivý osud zpečetil.

Únosy dívek a otroctví

Podle Hee Yeon-lin, která se pohybovala v blízkosti diktátora, unášel mladé dívky za účelem sexuálního otroctví. Yeon-lin riskovala svůj život únikem ze země, aby o těchto děsivých praktikách mohla informovat svět.

„Policie unesla řadu dívek z naší školy, aby šly pracovat pro jednoho z jeho mnoha domů okolo Pyongyangu. Vzali jen ty nejhezčí a ještě se vždycky přesvědčili, že mají rovné a hezké nohy,“ prozradila Hee Yeon-lin pro server Mirror.

„Učili je, jak mu servírovat kaviár a další delikatesy, také jak ho masírovat a poté se staly sexuálními otrokyněmi,“ dodala.

Poprava protiletadlovým dělem

Časté popravy se za vlády Kim Jong-una staly v zemi novou normou a některé z nich svou krutostí a barbarstvím překonávají i velkou část komerčních hororových filmů.

Jeden z tamních hodnostářů údajně omylem usnul na jedné z veřejných akcích a vůdce tak zostudil.

Kim Jong-un přestupky nepromíjí, dotyčného sestřelil protiletadlovým dělem, které jeho tělo roztrhalo na kousky. Popravu provedl veřejně, před zraky stovek Severokorejců, jak informoval server BBC.

Zdroj: BBC, Mirror, Daily Star

KAM DÁL: Jak je na tom Michael Schumacher? Promluvil jeho blízký přítel, bývalý šéf Ferrari Jean Todt.


Životní styl