Nostradamus: Děsivá předpověď na příští rok. Nemine nás hladomor ani asteroidy, to ale není vše

Podle Nostradama nás čeká i nadvláda umělé inteligence
 

Světoznámý francouzský prorok Nostradamus, který předpověděl mimo jiné i smrt amerického prezidenta J. F. Kennedyho, ve svém proroctví dokonce uvedl, co nás čeká v roce 2022. Nešetří katastrofami a děsivým sci-fi. Podle Nostradama totiž budeme mít i co dočinění s roboty, kteří budou chtít ovládnout svět.

Francouzský filosof Michel de Nostradame své vize budoucnosti nezveřejňoval pomocí pamfletů, ani kázání, ale ve své knize. Tento dokument spatřil světlo světa téměř před 500 lety.

V knize s názvem Proroctví se nachází stovky předpovědí budoucnosti, téměř nikdy u nich bohužel nejsou žádná specifická data. Podle Nostradama je tak jasné, že se daná událost stane, ale neprozradil nám, kdy.

Své vize sdílel ve verších uspořádaných do větších celků, kterým říkal "století".

Nostradamus předpověděl nimo jiné i velký londýnský požár roku 1666 a smrt amerického prezidenta Johna F. Kennedyho roku 1963. Byly mu ale přisuzovány mnohé další předpovědi, mimo jiné i smrt krále Henryho II., teroristický útok 9. září a Hitlerův vzestup k moci.

Proroctví na rok 2022

Jednou z Nostradamových předpovědí je o asteroidu, který podle proroka narazí do Země.

Z popisu události ale není jasné, jestli se jedná o jeden malý meteor, skupinu meteorů, či snad o obrovské vesmírné těleso, které zničí vše živé na Zemi.

Asteroid

Prorok k ní odkazuje pouze takto: „vidím oheň, který bude padat z nebes“.

Minulý rok hrozilo, že se naše planeta střetne s vesmírným tělesem, které měřilo pouhých 5 metrů, velké nebezpečí tak pro Zemi nepředstavovalo.

Podle expertů z NASA se ale další asteroid naší planětě přiblíží až v roce 2029. Podle vědců nám tedy tento rok žádné nebezpečí nehrozí a je tedy možné, že Nostradamova předpověď budoucnosti se vyplní až za 7 let.

Hladomor

Dále Nostradamus předpovídá, že nás postihne hladomor, který zapříčiní prudké zvýšení cen.

„Med bude stát mnohem více než vosk na svíčky

Dokonce i mouka bude drahá

Tento muž je rozrušen

Další muž se nají v jeho zoufalství“

Toto proroctví již nyní vystihuje situaci v určitých koutech světa, kde globální pandemie způsobila obrovskou inflaci a jejichž obyvatelé téměř nejsou schopni si koupit základní potraviny.

Roboti

Další proroctví údajně odkazuje na roboty a jejich děsivé plány.

„Měsíc za úplňku v noci nad vysokou horou

Nový murdc s jedinečným mozkem to vidí

Skrze jeho učedníky byli pozvání, aby byli nesmrtelní

Oči na jih. Ruce v ňadrech, těla v ohni.“

Tato báseň podle expertů může značit to, že nás čeká nadvláda umělé inteligence. Podle mnohých tím chtěl Nostradamus naznačit, že roboti, které lidé „pozvali, aby byli nesmrtelní“, se budou chtít ujmout moci.

U žádných z těchto proroctví však není specifické datum, není tak jisté, jestli by k těmto událostem mělo podle proroka dojít příští rok, nebo až ty další.

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Jak slavili Vánoce ve světě? Krmení mrtvých a další podivnosti, nad kterými zůstává rozum stát.

Klíčová slova: