Smrt myslivce: Muž zemřel, když ho napadl jelen, kterého postřelil

Myslivec zřejmě nedbal doporučení a ke zvířeti se přiblížil příliš brzy
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Jistý lovec v americkém státě Arkansas přišel o život, když ho napadl jelen, o kterém si myslel, že ho zastřelil. Pravděpodobně nedbal doporučení zkušených profesionálů a šel se okamžitě po střelbě přesvědčit, zda je zvíře opravdu mrtvé. 

Šestašedesátiletý Thomas Alexander na jelena v pohoří Ozark vystřelil z pušky předovky, tedy ze zbraně, která se nabíjí skrz ústí hlavně. "Není jasné, jak dlouho ho (jelena) nechal ležet, ale šel se přesvědčit, že je mrtvý," uvedl Keith Stephens z arkansaského loveckého a rybářského úřadu. "Evidentně nebyl," dodal.

Sám střelec zavolal přínuzným

Podle Stephense se jedná o jeden z nejpodivnějších případů, s nimiž se během svého dvacetiletého působení v této agentuře setkal.

Zvíře způsobilo Alexanderovi četná zranění. Střelec pak zavolal svým příbuzným, kteří pro něj poslali záchranáře. V nemocnici ale lovec zemřel. Není jasné, zda podlehl zraněním, nebo třeba infarktu, který dostal, když na něj jelen překvapivě zaútočil. Co se stalo se zvířetem, není jasné.

Stephen připomněl, že lovcům se doporučuje, aby po zastřelení potenciálně nebezpečného zvířete nejméně půl hodiny počkali, než se k němu přiblíží.


Životní styl

Zdraví

Hobby