Recept na věčné mládí neexistuje, dokonalosti se však můžete alespoň přiblížit. Jak na to?

Pitný režim je jedním z nejdůležitějších kroků ke zdravé pleti
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

S přibývajícími léty a starostmi se mění i naše tvář. Přibývající vrásky a povislá pleť je strašákem snad každé ženy. Recept na věčné mládí vám bohužel neprozradíme. Jak včas zabránit předčasnému stárnutí a zahladit stopy po vašem datu narození však určitě ano.

První známky stárnutí pleti přichází zhruba kolem třicátého roku. Pleť bývá sušší a ochablejší. Vše je způsobeno ztenčováním vnější vrstvy kůže, zkracováním cyklu obměny kožních buněk a ubýváním kolagenních a elastinových látek. V této fázi se doporučuje vyzkoušet například kolagenový krém.

Je to oblíbený a účinný bojovník proti stárnutí pleti, ideální na suchou pleť se sklonem k vráskám. Vyživuje, hydratuje, zjemňuje vrásky a dodává vitalitu pleti. Báječný třífázový homogenizovaný krém s UV filtrem. Mořský kolagen navíc pomáhá k omlazení obličeje, působí proti vráskám. I když si to možná neuvědomujeme, někdy si ženy o předčasné stárnutí doslova koledují. Před čím by se měly chránit?

  • nechráněním se před slunečním zářením
  • kouřením
  • alkoholem
  • nevyváženou stravou a nedostatečným pitným režimem
  • mračením se
  • nepoužíváním pečující kosmetiky
  • neodličováním se před spaním

Botox versus facelift

Botox je jedním z nejznámějších a zároveň nejkontroverznějších estetických ošetření. Pokud se chcete zbavit vrásek, možná to bude jedna z možností, o které budete uvažovat.

Kontroverze kolem aplikace botulotoxinu je způsobena především četností neodborných aplikací, při kterých klientky ztrácí mimiku obličeje. Pokud máte povadlou kůži a krémy už nezabírají, můžete s ní bojovat pomocí faceliftingu.

Co je to facelifting?

Zjednodušeně se dá facelifting nazvat procedurou, při které dochází k vypnutí kůže v oblasti obličeje. Výsledkem je mladší vzhled bez povolených kontur tváře a potlačení vrásek. Takzvaný jednoduchý kožní facelift byl prováděn již v padesátých letech minulého století.

Nikdy není pozdě utvořit si správné návyky péče o pleť. Pokud již projevy stárnutí pleti pozorujete, existují efektivní řešení, jak známky stárnutí potlačit.

V sedmdesátých letech lékaři zahrnuli do zákroku i obličejové svalstvo a až do devadesátých let se jednalo o velmi náročnou až agresivní operaci, při které často docházelo k ochrnutí obličejových nervů a dlouhotrvajícím otokům. Od těchto velkých zákroků se lékaři od začátku nového tisíciletí opět vzdalují a hledají co nejméně invazivní metody faceliftu.

Chirurgický facelifting

Zákrok je prováděn v celkové anestezii a základní princip tkví ve vedení řezu podél vlasaté části spánku směrem dolů, pokračující dolem ušního boltce až za ucho. Poté je kůže nadzvednuta a vytáhnuta směrem nahoru, chirurg poté odstraní část přebývající kůže. Často je nutné kombinovat facelift s liposukcí podbradku a neckliftem, aby byl zákrok co nejvíce efektivní.

Jako při každém jiném chirurgickém zákroku je zde řada rizik, nejčastěji se jedná o nahromadění krve v podkoží, které je nutno odstranit, dočasné ochrnutí nervů a špatný průběh hojení jizev. "Operativní facelift ani botox neřeší problém ztráty elasticity, zpomalení tvorby kolagenu v pleti a její kvalitu. Proto je lepší volit proceduru, která řeší příčinu, a nikoli pouze následek," tvrdí expertka na krásu Alena Jírů.

Jde to i bez operace

I bez operace je možné dosáhnout omlazení pleti a vyhlazení vrásek. Při metodě neinvazivní se využívá kombinace působení radiofrekvence a ultrazvuku, který účinně vyhlazuje vrásky a redukuje nadbytečný podkožní tuk.

"Právě tato metoda, na rozdíl od operace, řeší kvalitu pleti a podporuje tvorbu kolagenu, proto díky ní mizí i rozšířené póry a drobné jizvičky v obličeji. Další výhodou je, že ošetření radiofrekvencí lze využít nejen na obličej, ale také na krk a dekolt, kde se také projevují známky stárnutí," vysvětluje majitelka Kliniky krásy Anděl Alena Jírů. Tato metoda je zcela bezbolestná a rekonvalescence není nutná, a proto je možné se ihned po ošetření vydat například do práce.

Správně vybrané sluneční brýle dokážou zkrášlit vaše rysy i okouzlit protistranu. Jak zvolit ty pravé? Více čtěte zde.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru