Češi milují grilování, naší specialitou jsou hermelíny. Trendem jsou i zdravé miniburgery

V létě grilují více jak čtyři pětiny Čechů, a to nejčastěji na zahradě na klasickém grilu na uhlí. Za grily jsou ochotni zaplatit v průměru 3 300 Kč. Lidé v online průzkumu pro Seznam.cz uvedli, že si zpravidla připravují kuřecí maso nebo uzeniny. Hodně oblíbené je i vepřové maso, hermelín nebo krkovička. Mladí lidé a obyvatelé hlavního města Prahy však obecně grilují zdravější suroviny, jako je například zelenina. Trendem se stávají grilované miniburgery, které by většina dotázaných chtěla při nejbližší příležitosti ochutnat.

30.05.2019 - 16:00  
Grilování je rychlá záležitost, kdy se maso opéká nad uhlíky a na grilování se spíše hodí menší kusy masa
Zobrazit fotogalerii (4)

Alespoň někdy griluje 85 % z Čechů, třetina z nich si pak v letním období připravuje touto formou pokrmy dokonce každý týden. Největšími fanoušky grilování jsou obyvatelé malých obcí a Prahy. Typický Čech si nejradši pochutnává na kuřecím nebo vepřovém mase a uzeninách.

"U žen, mladší generace a lidí z hlavního města je také oblíbená grilovaná zelenina, muži si vedle klasiky zase častěji dopřejí maso mleté a hovězí. U starších lidí zůstává grilovacím pokrmem číslo jedna vepřové," říká Darek Pikálek, uživatelský a marketingový výzkumník Seznam.cz.

Mladší fandí elektrickým grilům

Do grilu dotázaní investují v průměru 3 300 Kč, většinou kupují klasický gril na uhlí. Trendem se ale stávají i elektrické stolní grily, které jsou oblíbené zejména mezi mladší generací. V Česku grily využíváme hlavně venku na zahradě.

On-line dotazování uživatelů Seznamu v období 26. 3. – 4. 4. 2019. Dotazník vyplnilo 997 respondentů starších 15 let. Data jsou reprezentativní a byla vážena na základě pohlaví, věku a vzdělání.

Nejméně rozšířená je příprava jídla na sdílených grilech dostupných ve veřejném prostranství. Přesto zde ale alespoň někdy jídlo připraví téměř čtvrtina lidí. Jde hlavně o obyvatele Prahy, kteří bydlí zpravidla v bytech bez možnosti využít vlastní gril.

Specialitou Čechů je grilovaný hermelín

Nejoblíbenějšími specialitami připravovanými na grilu jsou recepty spojené s vepřovou krkovičkou nebo s hermelínem. Různé druhy sýrů na grilu si ostatně dávají zhruba dvě pětiny respondentů. "Oblibu si získávají i grilované hamburgery. Pokud je chtějí Češi ozvláštnit, nejčastěji je ochucují pivem nebo plní trhaným masem. Ženy a mladí si rádi dají vegetariánský burger bez masa," doplňuje Pikálek.

Starší lidé hamburgery moc nejedí. Dávají si je ale tři čtvrtiny mladé generace, přičemž oblíbené jsou zejména v Praze. Z průzkumu vyplývá, že lidé se aktuálně zajímají o miniburgery, které obecně zatím vyzkoušela jen desetina dotázaných, většina by je ale chtěla zkusit.