Lidé jsou nepoučitelní, v létě psy často neúmyslně týrají: Na co si dát pozor a co vašemu mazlíčkovi hrozí

V letních měsících s sebou vždy noste láhev s vodou
  |   zajímavost

Na léto většina z nás netrpělivě čeká již od začátku roku, dokonce i tak oblíbené období ale má svá úskalí, a to nejen pro nás. Přehřátí a dehydratace totiž ve vysokých teplotách hrozí i našim čtyřnohým domácím mazlíčkům. Naštěstí ale existují způsoby, jak se těmto problémům vyhnout.

Existuje několik pravidel, která je ve vysokých teplotách nutné dodržovat, aby váš domácí mazlíček nepřišel k úhoně.

Auto

Jedním z těch nejdůležitějších pravidel je nikdy nenechávat psa zavřeného v zaparkovaném autě. Dokonce ani otevřené okénko totiž nestačí a je tu riziko, že by váš domácí mazlíček pobyt v rozpáleném voze nepřežil.

Procházky

Rozhodně je nutné i upravit vaše běžné časy procházek. Vyhněte se venčení kolem poledne, kdy slunce pálí nejvíce. Naopak ideálními časy na procházku se psem se v letních měsících stávají brzké ranní hodiny a také pozdní večer.

Voda

Nesmíte zapomínat ani na dostatečný přísun vody, aby váš pejsek nebyl dehydratovaný. U psů totiž může dojít k přehřátí i dehydrataci velmi rychle. Noste proto všude s sebou láhev s vodou. Dávejte ale pozor na to, pokud by se váš pes chtěl napít z jezera či řeky. Ne všichni psi jsou totiž dobří plavci.

Stříhání pejsků

Nestříhejte své pejsky příliš nakrátko. Většina lidí se domnívá, že tak jejich čtyřnohým miláčkům pomáhají, ale ve skutečnosti dělají pravý opak. Srst totiž psům v létě slouží jako bariéra, díky které je slunce nepálí na kůži.

Grilování

Většina pochoutek určených ke grilování pro psy vhodná není. Při opékání klobás, buřtů a dalších lahůdek se tak snažte vyhnout smutným pohledům vašeho loudícího mazlíčka a jídlo s ním nesdílejte. Tento zvyk mu totiž může způsobit hned několik zdravotních problémů.

Zdroj: RTE

KAM DÁL: Jak se levně zbavit komárů: Všechny ingredience už máte doma!


Životní styl

Zdraví