Sadská bude odstřižena od Prahy. Jak dlouho se nedostanete na D11?

Ze Sadské na D11 na nějaký čas nesjedete
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Oprava dálnice přinese nepříjemné komplikace řidičům ze Sadské nebo těm, kteří se budou chtít do obce dostat. Bude totiž uzavřen nájezd a také sjezd na frekventovanou D11. Navíc zdaleka nepůjde jen o pár dní.

Ředitelství silnic a dálnic od 20. května pracuje na opravě dálnice D11 na kilometrech 26,8 až 16,2 ve směru na Prahu. V průběhu první etapy, kdy budou prodlužovány přejezdy středního dělícího pásu, bude doprava stále vedena v režimu 2+2 jízdní pruhy.

Dálnice D11 povede po dokončení z Prahy přes Hradec Králové, Jaroměř a Trutnov až k hranicím s Polskem. Na hranicích se česká dálnice napojí na polskou rychlostí silnici S3, která vede přes celou zemi až k Baltskému moři. 

Druhá etapa proběhne už v příštím týdnu a bude lehce odlišná od té první. "Doprava bude vedena v režimu 2+1 s přehazováním. V průběhu oprav dojde k uzavření mimoúrovňové křižovatky Sadská vlevo a Bříství vlevo, nikdy ovšem najednou. Jeden z těchto exitů bude vždy v provozu," popsal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. 

Rekonstrukce omezí řidiče

Oprava povrchu dálnice D11 bude hodně nepříjemná především pro občany Sadské. "Upozorňujeme, že od 4. 6. do 22. 7. 2017 bude uzavřen sjezd a nájezd na dálnici u Sadské ve směru na Prahu," potvrdil Milan Dokoupil, starosta města. 

Objízdná trasa v době rekonstrukce povede po silnici II/611. Sjezd a nájezd ve směru na Poděbrady zůstane v plném provozu. Finační náročnost oprav dálnice by se měla pohybovat ve výši kolo 42,5 milionu korun.