Prvním miminkem roku 2017 na Benešovsku je Justýnka z Čerčan

Prvním miminkem v roce 2017 je na Benešovsku Justýnka z Čerčan
  |  

Na Nový rok se v porodnici benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie narodilo pouze jediné dítě. Holčička. Stala se tak na Benešovsku automaticky prvním miminkem roku 2017.

Prvním miminkem letošního roku, které se narodilo v benešovské porodnici, je Justýna Toulová. Holčička na svět přišla 1. ledna 2017 ráno v 9 hodin a 31 minut. Justýna vážila 3.230 gramů a měřila bez jednoho centimetru půl metru. Kromě regionálního primátu je současně také prvním potomkem své maminky Kateřiny Toulové z Čerčan, která si pro svůj porod vybrala právě benešovskou porodnici.

Méně porodů, přátelské prostředí
"Oproti předchozímu roku se počet porodů snížil, ostatně jako asi všude, jelikož porodnost klesá všeobecně. I tak se ale pořád držíme nad hranicí tisíc porodů za rok. Protože jsme menší porodnicí, mají u nás maminky zaručené přátelské a rodinné prostředí i přístup a samozřejmě kvalitní lékařskou péči," uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělní Stanislav Matoušek.

Gratulace vedení nemocnice
Druhý lednový den přišel malé Justýně i její mamince Kateřině poblahopřát náměstek ředitele Nemocnice Rudolfa a Stefanie Jan Kolbaba, náměstek pro léčebně preventivní péči Josef Stibor a samozřejmě také primář gynekologicko-porodnického oddělení Stanislav Matoušek. Všichni popřáli novopečené mamince a její holčičce hlavně pevné zdraví a předali květiny a dárečky na památku.

Malé Justýnce přišli k příchodu na svět gratulovat z vedení nemocnice

Za rok 2016 se v porodnici benešovské nemocnice uskutečnilo celkem 1 084 porodů a narodilo se 1 092 miminek, z toho 8 dvojčat.