Bylo to marné: Pes se propadl pod led, seniorka skočila za ním

Hasiči podobné zásahy pravidelně nacvičují
  |  

Kdo má psa, tak určitě chápe seniorku, která ve čtvrtek odpoledne skočila pro psa, který se propadl pod led. Jenomže to byla chyba. Nebýt rychlého zásahu hasičů poblíž Thomayerových sadů v Libni, mohla skončit mnohem hůř než v nemocnici v péči lékařů. 

Hasičské jednotky během zimy pravidelně nacvičují záchranu lidí a zvířat po proboření se do ledové řeky nebo rybníka. Ve čtvrtek se jim to v Libni hodilo a příprava se vyplatila. Starší žena totiž sundala boty a kabát a skočila za psem, pod kterým prasknul led a zvíře se potopilo do studené Vltavy. Odvaha se jí musí nechat, to určitě ano.

Na druhou stranu, i když samozřejmě naprosto chápeme její počínání, nebylo to vůbec rozumné. "Žena se sama začala topit. Hasiči ji z vody naštěstí vytáhli," potvrdila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Záchranáři použili nafukovací čluny a podchlazenou sedmdesátnici včas předali do péče lékařů. Sanitka ji následně odvezla na interní oddělení nemocnice na Bulovce. 

Pro ženu to nebyly příjemné chvilky. Nejen, že chybělo málo a mohlo to dopadnout opravdu tragicky, ale pes bohužel utonul. Zvíře, které prý do řeky skočilo za nutriemi, našli po chvíli potápěči už bez známek života.