Benešovská nohejbalistka Zachová míří do reprezentace a hraje s kluky

Talent Šacungu Gabriela Zachová v utkání dorostenecké ligové soutěže
  |  

Úspěchy nohejbalistů benešovského Šacungu jsou spojovány hlavně s mužskými družstvy. Vědět o sobě dávají i mládežnická družstva, která stejně tak patří mezi elitní týmy. Kategorií, kde zeje u historicky nejstaršího dosud působícího klubu na nohejbalové scéně díra, jsou ženy. Je tu ale osamělá výjimka, Gabriela Zachová.

Šacung se totiž zatím nikdy ženských soutěží nezúčastnil, byť v minulosti se minimálně jednou o sestavení ženského družstva pokoušel. A tak jako kůl v plotě si musí připadat zatím jediná soutěžní hráčka benešovského klubu. Talentovaná dorostenka Gabriela Zachová prohání své stejně staré soupeře mužského pohlaví v dorostenecké lize a na dorosteneckých mistrovstvích republiky.

Lano do reprezentace
Nohejbalové herní umění Gábiny neušlo pozornosti ani předních klubů 1. ligy žen. Benešovská hráčka tak v ženské kategorii hostuje ve středočeském Sokolu Břve. S ním vybojovala ligový bronz a o stupínek výše stála na ženském mistrovství ČR trojic. O šikovnou důraznou univerzálku projevil zájem dokonce i trenér ženské reprezentace Jiří Šmejkal.

Na soustředění talentovaných reprezentačních adeptek se hlásila už v loňském roce a Šmejkal si její přístup pochvaloval. Není divu, že po roce absolvovala v Nymburku další soustředění. "Bylo to znovu s holkama super. Trenér mi říkal, abych zkoušela hrát na všech postech, abych rozvíjela všestrannost. Prý je velkou mojí výhodou, když trénuji a hraji s dorostenci," okomentovala Gabriela soustředění. To, že loni byla u zisku medailí z ligy i mistrovství republiky, znamená pro benešovskou hráčku hrozně moc. Vůbec totiž nečekala, že se jí to tak brzy povede.

Budoucí absolutní špička hraje s kluky
Že je benešovská naděje na dobré cestě, potvrdil i šéftrenér mládežnických družstev Šacungu Martin Paták, podle něhož má Gábina pro hru velký talent. Pokud na sobě bude i nadále pracovat, zakotví v absolutní ženské špičce. "Její největší předností je razantní útok a výborné pole. V těchto činnostech je plně srovnatelná s dorostenci. Má i dobrý blok, což je u žen ceněná herní činnost, ale občas se jí proti důrazným smečařům blokovat nechce. Tam se projevuje její dosavadní slabina, sebedůvěra," zhodnotil hráčku Paták.

Podle šéftrenéra musí Gábina přidat na fyzické kondici. Tím, že v Šacungu hraje s kluky, je pro její rozvoj velká výhoda. To, co stačí u žen, v mužských kategoriích nestačí a nutí ji na sobě dále pracovat. "Pokud to tak vezme, není daleko její start na mistrovství světa," je přesvědčen Martin Paták.