Razie v příbramské věznici, policie zadržela 17 lidí kvůli drogám

Byla to velká akce
 

Akce, o které se bude vězňům ještě dlouho zdát! 130 policistů vtrhlo do věznice Bytíz v rámci razie, která proběhla současně na Příbramsku a Písecku. Výsledkem je sedmnáct osob omezených na osobní svobodě, z toho pět vězňů, ostatní jsou jejich známí, příbuzní či kamarádi.

Do velké razie na Příbramsku a Písecku bylo zapojeno 130 policistů včetně pořádkové jednotky a více než stovka pracovníků vězeňské služby. Dva hlavní organizátoři z řad vězňů ve věku 41 a 43 let pomocí mobilního telefonu úkolovali ostatní členy skupiny a koordinovali jejich činnost.

"Osoby na svobodě nelegálně obstarávaly, zasílaly či předávaly návykové látky, a to odsouzeným pracujícím na venkovním pracovišti, kteří je poté skrytě pronášeli do střežených prostor věznice, kde následně získané drogy a léčiva distribuovali mezi ostatní vězně.  Z jejich prodeje pak měli finanční prospěch nebo je měnili za tabák, kávu a podobně," potvrdila policejní mluvčí Monika Schindlová. 

Slušná zásoba léků a marihuany
Během posledních pár měsíců se známí odsouzených snažili propašovat do věznice nejméně 1 200 tablet léků a také marihuanu. Nezanedbatelnou část návykových látek příslušníci a zaměstnanci věznice odhalili a zadrželi v doručných zásilkách pro odsouzené a při prohlídkách vězňů. "Díky dlouhodobé spolupráci s vězeňskou službou se podařilo danou akci po více než měsíční přípravě zrealizovat."

Do věznice přijelo v pondělí sedmdesát policistů 14 vozidly, k dispozici měli šest psů a pomáhali jim i psovodi vězeňské služby. "V rámci celé akce byly provedeny čtyři domovní prohlídky a dvě prohlídky jiných prostor, při kterých byla nalezena léčiva, která budou nyní podrobena znaleckému zkoumání. Dále šlo o nález mobilního telefonu, kterým se obvinění domlouvali," dodala Schindlová.

Sedmnáct osob, z toho pět žen, už si vyslechlo obvinění ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, dále z přečinu šíření toxikomanie a maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to stanovuje trestní zákoník až deset let odnětí svobody. 


Hobby