Zažít MHD jinak. Dvě soutěže, hudba i jízda Prokopským údolím

V rámci dne mobility bude možné se svézt novou tramvají EVO1. Upřímně doufáme, že jezdí lépe, než vypadá.
  |  

V rámci Evropského dne mobility je připraven program přetékající nápady.

140 km rychle nebo 140 minut sofistikovaně

Znáte Prahu jako své boty a dokážete vždy zvolit nejrychlejší trasu? Pak se můžete přijít ve středu otestovat na Smíchovské nádraží. Zde obdržíte zadání 140 km dlouhé trasy. Při každém přestupu musíte využít jiný dopravní prostředek, cílem je dorazit do cíle jako první (pouhá účast nikoho nezajímá, jedná se o přežitek).

Ve znamení 140 se ponese i druhá soutěž, kterou si organizátoři připravili. Tentokrát se však jedná o 140 minut . V tomto případě není důležitá rychlost, nýbrž kreativita. Dvě a půl hodiny musíte strávit na té nejzajímavější trase. Tím však škvaření mozku nekončí. Při cestování musíte zvolit tři linky MHD, které jsou zároveň odpověďmi na tři soutěžní otázky. Jde-li vám z toho už po přečtení hlava kolem, možná byste měli zvolit jinou soutěž. 

Pro rodiče i bezdětné

Potřebujete-li místo prodávání vlastních vědomostí spíše nějaké získat, je pro vás jako stvořená informační cyklotramvaj ze Smíchovského nádraží na Barrandov. Máte-li ratolesti, mohlo by je přespříliš informací po chvíli znudit. S dětmi raději využijte Cyklohráček, který vás ze Smíchova do Řeporyjí dopraví Prokopským údolím.

Výčet možností jak strávit středeční den tím však nekončí. Kompletní program naleznete zde.

Zažít MHD jinak

16.09.2015 - 10:0019:00

- V rámci Evropského týdne mobility se v e středu 16. 9. 2015 cca od 10:00 do 19:00 na Smíchovském nádraží uskuteční akce pro celou rodinu, jejímž cílem je ukázat veřejnou dopravu v netradičním světle a také zkulturnit prostor tohoto přestupního uzlu, kterým denně projdou desetitisíce lidí. Smyslem...
Více o akci

Stáhněte siVelikost
PDF icon zazit_mhd_jinak.pdf398.94 KB