Senior si chtěl přitopit. Zapálil sám sebe a utrpěl popáleniny na 80 % těla

K výbuchu došlo včera v podvečer v chatové oblasti Štěchovice-Masečín.
  |  

K vážné nehodě došlo včera v podvečer v chatové oblasti ve Štěchovicích. 85letý muž přiléval líh do kotle, když došlo k výbuchu.

Hasiči původně vyjížděli k požáru chaty

Včera krátce před sedmnáctou hodinou vyjely jednotky profesionálních hasičů z Jílového a sbor dobrovolných hasičů Hradišťko a Štěchovice k požáru chaty ve Štěchovicích-Masečínu. Na místě hasiči zjistili, že se o požár nejedná. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka 85letý muž přiléval líh do kotle. Přitom došlo k výbuchu a muž takto zapálil sám sebe.

Seniora převezli do nemocnice ve velmi vážném stavu

Před příjezdem záchranné služby poskytli hasiči seniorovi první pomoc. „Starší muž utrpěl popáleniny na 80 % těla,“ sdělila ČtiDoma.cz mluvčí záchranná služby Petra Effenbergerová. Zároveň zjevně vdechl oheň nebo popílek. „Měl i inhalační trauma. Byl připojen na umělou plicní ventilaci a byly mu podány nezbytné léky. Následně byl vrtulníkem záchranné služby přemístěn do Vinohrad,“ dodává Effenbergerová.

„V 18:26 bylo místo předáno majitelce chaty, která byla během likvidace ošetřena. Byl jí také předán kontakt na psycholožku hasičského záchranného sboru,“ uvedl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru