Kde se nebojí slavnostně rozsvítit stromeček?

Kam se můžete vypravit na slavnostní rozsvěcení vánočního stromku?
  |  

Již nyní je jasné, že slavnostní rozsvěcení stromečku na Staroměstském náměstí se konat nebude, neboť se policie bojí příliš velké koncentrace lidí. Kde jinde se můžete účastnit slavnostního rozsvěcení stromku na východ od Prahy?

 

Primátorka se k tomu, že zrušila tradiční rozsvěcení stromku vyjádřila: „Na doporučení městské a státní policie jsem se i přes svůj osobní nesouhlas rozhodla pro tento rok tradiční rozsvícení vánočního stromku zrušit. Osobně to vnímám jako přehnané bezpečnostní opatření, ale na posledním jednání mi bylo zástupci policie doporučeno tuto tradici zrušit,“řekla pražská primátorka a dodala: „Od všech kritiků tohoto rozhodnutí bych chtěla vědět, jak by se na mém místě zachovali oni."

 

Mnichovice stromek rozsvěcet nebudou, pořádají ale Vánoční setkání u Betléma, a to 22. 12. 2015 na nádvoří úřadu, a to od 15 hodin. Vystoupí dětí z MŠ a ZŠ Mnichovice, flašinetář, proběhne tradiční ochutnávka vánočních specialit (jitrnice, jelítka, domácí tlačenka, svařené víno, medovina a pečené kaštany), prodávat se bude vánočního zboží, lze se podívat i na výstavu hraček.

 

V Čelákovicích se bude rozsvěcet stromek na náměstí 5. května, a to 28.11.2015 od 8 do 19 hodin. Konat se bude adventní jarmark, pohádky, adventní šachy, koncert kapely Dekameron, řemeslné dílny, zahrají také Nezmaři a Klasickej postup. Stromek se rozsvítí po páté se společným vystoupením žáků ZUŠ a skupiny Nezmaři.

 

V Úvalech se rozsvítí stromek 29. listopadu na náměstí Arnošta z Pardubic, od 13 hodin se koná jarmark, ve velkém stanu bude program pro děti, na pódiu vystoupí děti z místních škol. Stromek se bude rozsvěcet v 16:30.

 

V Mukařově můžete navštívit rozsvěcení stromečku 29. listopadu, od 16 hodin před úřadem obce. Budou se zde vyrábět ozdoby, zapálí se adventní světlo v kostele, lze si prohlédnout výstavu betlémů.

 

Na Vyžlovce si s rozsvěcením stromečku počkají až do 6. prosince, v 17 hodin. Vystoupí děti, budou se hrát koledy, proběhne veřejná sbírka pro psí útulek.

 

V Českém Brodě pořádají místní rozsvěcení stromku adventní pochod světýlek. Na závěr ale slibují vánoční překvapení, takže kdo ví? Sraz je před radnicí na Husově náměstív 17:00 hodin. Můžete se těšit na perníčky, na voňavé občerstvení a samozřejmě na lampionový průvod v doprovodu Českobrodské gardy. Novinkou bude vystoupení žáků z tanečního oboru místní ZUŠ.

 

V Říčanech se bude rozsvěcet strom na Masarykově náměstí. A to od 18 hodin.

 

V Sibřině se rozsvěcí v sobotu 28. listopadu, od 16 hodin, a to u obecního úřadu. Konat se bude jarmark, vystoupí děti ze školy a školky, kdokoliv se bude moci vyrobit ozdoby na stromek a bude vyhlášen nejlepší čtenář tohoto roku.

 

V Květnici se můžete zúčastnit rozsvěcení stromku 6. prosince od 18 hodin v parku Proutnice.

 

Chcete si vyrobit pěkný adventní věnec?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru