Je Beseda v Klánovicích i pro děti? Seniorky zde prý napadly maminky...

Klánovická Beseda je místem, kam se chodí na filmy, koncerty, ale i na kávu
07.12.2015 - 10:04   |  

V kulturním centru Nová Beseda došlo k nepříjemné události. Pohádaly se zde maminky přítomných dětí se seniorkami a předmětem sporu byly právě děti. Patří děti do zařízení, kde je dětský koutek, nebo ne?

 

Dětskou koutek jen na oko?

Klánovická Beseda je vyhledávaným místem, kam se chodí na koncerty, na filmy, ale také třeba na kávu do útulné kavárny. Jedna z Klánovických maminek se svěřila s nepříjemným zážitkem: „Dnes jsme byli s dětmi v kavárně KC Nová Beseda, přišla skupinka postarších dam, které si začali stěžovat na to že děti si hrají a občas zabrečí, třeba když upadnou a začaly nás slovně napadat. Místo toho, aby jim obsluha vysvětlila, že mají dětský koutek pro děti a ony dámy si sedly vedle něj, tak nám bylo "slušně" řečeno že máme odejít.“ Další maminka dodává: „Bylo jich asi osm, takže se do nás pustily opravdu důkladně. Kdyby byl vstup rovnou zakázán, tak bych pochopila, že tam děti nerad někdo vidí - i když ne tak agresivním způsobem, ale když se tváří, že tam je dětský koutek, hřiště venku, programy pro děti, pak je tohle nepochopitelné.“ A jiná maminka vyjádřila názor, že zde mají dětský koutek jen „pro image“…

 

Kde měl „vybraný“ slovník

A co na to provozovatelka kavárny Petra Kollerová? „Podle mého názoru je dětský koutek v KC Nová Beseda plně funkční. Nechceme však zapomínat na to, že jsme kavárna (ne mateřské centrum nebo herna) a chceme být místem pro příjemné posezení pro všechny naše hosty. Včerejší posezení bylo opravdu velmi hlučné a svojí pozdější hodinou (kolem 18:30) se potkalo s večerním provozem kavárny. Celá situace byla velmi nepříjemná, velmi mě mrzí, zvláště pak tón a slovník jejího "řešení", který nepatří do žádné kavárny, natož pak do té, kde jsou děti. Častovat dámy staršího věku výrazy jako "držte hubu" mi opravdu přijde příliš.“ Podle jiné maminky však silný slovník nepoužívaly ony: „Tento "vybraný" slovník používaly ty postarší dámy a ne my a onu nepříjemnou debatu vyprovokovaly ony.“ Jak to tak vypadá, situace musela být zřejmě pěkně vyhrocená na obou stranách a jednostranné chování obsluhy k uklidnění situace nepřispělo. Doufejme, že vedení Besedy situaci vyhodnotí a že zde do budoucna najdou své místo jak seniorky, tak děti!  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru