Že by nová tradice? V Lázních Toušeň se koupali otužilci

První odvážní...
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

V Lázních Toušeň si zřejmě budují novou prima tradici. Našlo se zde totiž 12 odvážných lidí, a to dospělých i dětí, kteří si vyzkoušeli koupání v zimě. Chcete se k nim příště připojit?

 

Inspirace v Jihlavě

O otužilcích v Toušeni jsme si povídali s paní Lucií Kainovou, které se podařilo otužilce dát dohromady a první společné koupání naplánovat. Nápad jí uzrál v hlavě před lety: „Před osmi lety jsem v Jihlavě viděla Vánoční plavání a řekla si, na tohle jednou natrénuji také. Nikdy jsem však neměla tak silnou vůli, abych vydržela pravidelně lézt do té studené vody až do prosince. Až letos. K tomu samozřejmě patří i jiné otužovací techniky,“ sdělila nám paní Kainová.

 

Led prosekávat nemuseli

Vlézt prvně do vody prý nebylo jen tak, ale letošní mírná zima situaci do značné míry ulehčila: „Voda studená, asi 8 stupňů. Větší výzva by byla, kdybychom museli prosekávat led a stáli na sněhu. Ale začínat se má pozvolna, a věřím, že na první ročník a spoustu začátečníků to bylo akorát,“ dozvěděli jsme se. Nálada prý byla výborná: „Na břehu jsme si nejprve přátelsky popovídali a 3 minuty po srazu už jsem dala pokyn svlékat. Pak už nám nic jiného nezbylo, než tam rychle skočit a plavat. Po vylezení z vody jsme si užili krásné jeh:ličky a teploučko po celém těle. Moc hezký společný zážitek,“ pochlubila se nám paní Kainová.

 

Příště až na druhou stranu

Další termín společného koupání není zatím známý: „Hromadné koupání domlouváme spíše nárazově mezi kamarády, co se známe. Jinak se každý otužuje sám. Já osobně bych chtěla udržet koupání po celý rok bez ohledu na počasí, tedy i za přiměřeného mrazu,“ svěřuje své plány paní Kainová a dodává: „Věřím, že příští rok se nás sejde už mnohem víc. Propagace letošního koupání mě napadla až dva dny předem. I tak se připojili další otužilci, se kterými nejsem běžně v kontaktu.“ Při příštím koupání se plánuje i teplý čaj a jezero prý chtějí přeplavat. Na našich stránkách na něj určitě najdete pozvánku!