Hořel domek hrůzy

Opět hořelo feťácké doupě
  |  

V pondělí večer hořelo v Čelákovicích. Je to již druhý požár během pár dnů, v pátek hořela privátní sauna, nyní vzplál místní domek hrůzy.

Hořel dům hrůzy

Dům, nebo spíše ruina na adrese Dělnická 80 je místním dobře známý. Jde o místo, kde přebývají všelijaké existence, údajně zde sídlí i vařiči tvrdých drog, okolí místa nemá právě nejlepší pověst: „Ten den, co to tam chytlo šel můj syn kolem a nějací lidé ho obtěžovali,“ sděluje jeden místní. Hasiči byli přivolání k požáru objektu, ve kterém nikdo nebyl. Dojela sice i záchranka, protože původně byla nahlášena přítomnost osob, ta se ale nakonec nekonala.

 

Hořelo už poněkolikáté

Na místo dojelo pět hasičkých cisteren a dvě plošiny. Požár hasiči naštěstí brzo zvládli a vzledem ke zchátralosti budovy se jednalo o požár, který nevytvořil žádnou škodu, ani uchráněnou hodnotu. Podle místních to není zdaleka prvně, co tento domek hrůzy hořel, jako sídlo osob zneužívajících drogy je prý proslulý, var drog zde dokonce párkrát nevyšel a začalo od něj hořet: „A to jsme se před pár měsíci radovali jak jsme se jich hezky zbavili...“ litují místní.

 

Na protidrogové strategii se prý pracuje

Starost města Josef Pátek tvrdí, že na ochraně před podobnými osobami se už pracuje: „Jen pro informaci, právě dokončujeme novou protidrogovou strategii města, která bude zaměřena zejména na prevenci a hlavně do škol a zájmových organizací,“ uvedl a líčí, že protidrogová činnost zde není snadná: „Jelikož došlo k ukončení činnosti policejního toxitýmu, tak pan místostarosta vyráží za šéfem Policie ČR okresu Praha - východ požadovat přísnější režim. Ale není to jednoduché. Policistů je málo a nemají pořádné páky, co by měli mít.“


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru