Nejčastější přestupky: Rychlá jízda bez dálniční známky

Kontroly probíhaly v rámci celorepublikové policejní akce TISPOL.
22.02.2016 - 14:01   |  

Skončil první týden policejní akce TISPOL. Na Kladensku platila pokutu třetina všech zkontrolovaných řidičů. Nejčastěji drželi nohu příliš na plynu.

Pokutu platil každý třetí řidič

 

Na nezbedné řidiče si policisté posvítili v průběhu minulého týdne. Kontroly probíhaly v kladenském okrese v různých časech v pondělí, ve středu a v pátek 19. února. Mezi 160 zkontrolovanými odhalila policie 53 hříšníků. 52 z nich zaplatilo pokutu na místě, jeden postoupil do správního řízení. Pokuty se vyšplhaly na 21 300 korun.

 

Nejčastější provinění byla tato:

 

  •  nedodržení rychlosti - 9
  •  vozidla bez dálniční známky - 8
  •  nepoužití bezpečnostních pásů - 7
  •  nevyhovující technický stav - 6
  •  nepoužití zádržného systému - 1

 

Tentokrát se policie zaměřila převážně na řidiče autobusů a kamionů. „Z celkového počtu kontrolovaných motorizovaných vozidel bylo zkontrolováno 36 nákladních vozidel českých dopravců a 19 zahraničních dopravců. U jednoho řidiče nákladní dopravy bylo nesprávné používání tachografu. Dále policisté provedli kontrolu u 8 řidičů autobusové dopravy a při těchto kontrolách nebylo shledáno žádné porušení předpisů v silničním provozu,“ říká policejní mluvčí Jana Šteinerová.

 

Kontroly nekončí

 

Řidiči by nicméně měli zůstat na pozoru. Dopravní akce TISPOL pokračuje i v následujících dnech. Nejen na území kladenského okresu, tak můžete být zkontrolováni a perzeukováni.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru